Pompeje - tajemnica ludzi zatrzymanych w czasie

Pompeii: the Mystery Of the People Frozen, Wielka Brytania 2013

Aby lepiej zrozumieć tragedię Pompei z 79 roku poddano analizie wulkaniczny fenomen zwany przepływem piroklastycznym, jako potencjalną przyczynę śmierci tak wielu ludzi podczas katastrofy.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Pompeje - tajemnica ludzi zatrzymanych w czasie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W 79 roku dziesiątki tysięcy ludzi w Pompejach i nieodległego Herkulanum zginęło w wyniku erupcji Wezuwiusza. Przez wiele lat uważano, że powodem ich śmierci było uduszenie. Naukowcy odkryli inną prawdę dotyczącą tej katastrofy i powodów, które przyczyniły się do śmierci tak wielu ludzi. Widzowie zobaczą analizę fenomenu wulkanicznego określanego jako przepływ piroklastyczny i przy pomocy najnowszej technologii robienia prześwietleń zobaczymy rekonstrukcję dwóch ofiar: anonimowego mężczyzny z Pompei i Bella Donny z Herkulanum.

W 79 roku dziesiątki tysięcy ludzi w Pompejach i nieodległego Herkulanum zginęło w wyniku erupcji Wezuwiusza. Przez wiele lat uważano, że powodem ich śmierci było uduszenie poprzez zagrzebanie w prochu wulkanicznym i pokruszonych skałach wyrzuconych przez wulkan. Teraz jednak naukowcy odkryli inną prawdę dotyczącą tej katastrofy i powodów, które przyczyniły się do śmierci tak wielu ludzi. W programie zobaczymy analizę fenomenu wulkanicznego określanego jako przepływ piroklastyczny i przy pomocy najnowszej technologii robienia prześwietleń zobaczymy rekonstrukcję dwóch ofiar Anonimowego Mężczyzny z Pompei i Bella Donny z Herkulanum.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×