Portret żołnierza

Portrait of a Soldier, Wielka Brytania 2015

Wanda Traczyk-Stawskia jako 16-letnia dziewczyna walczyła w powstaniu warszawskim. Jako dziecko chciała być żołnierzem. Szybko biegała, była pełna energii i zaangażowania.

 • Czas trwania: 58 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Marianna Bukovski

Portret żołnierza w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Marianna Bukovski Reżyseria
 • Marianna Bukovski Autor
 • Marianna Bukowski Producent
 • Wayne Urquhart Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

Film oparty na wspomnieniach Wandy Traczyk-Stawskiej, która jako 16-letnia dziewczyna walczyła w powstaniu warszawskim. Gdy rozpoczęła się II wojna światowa, Wanda miała 12 lat. Lubiła grać w piłkę nożną, chciała zostać żołnierzem. Szybko biegała, była sprytna, pełna energii i zaangażowania. Często sprawiała kłopot kolegom z AK, wyrywając się na niebezpieczne akcje.

Film dokumentalny oparty na wspomnieniach Wandy Traczyk - Stawskiej, pseudonim Pączek, która w wieku 16 lat walczyła w powstaniu warszawskim. Gdy rozpoczęła się II wojna światowa, Wanda miała 12 lat, bardzo lubiła grać w piłkę nożną. Mieszkała na Dolnej w Warszawie, tutaj bardzo szybko rozpoczęły się walki. Zawsze chciała być żołnierzem, walczyć i strzelać. Szybko biegała, była sprytna, pełna energii i zaangażowania. Wspomina, że często sprawiała kłopot kolegom z AK, wyrywając się na niebezpieczne akcje. Bohaterka dokumentu opowiada o tym, co się działo w Warszawie 44 roku, jak wyglądała walka o stolicę, jakie były relacje pomiędzy walczącą młodzieżą. Jej wspomnienia są niezwykle poruszające i bogato ilustrowane materiałami archiwalnymi.

Komentarze

Skomentuj
 • Wkurwiony (gość)

  Mmmmmmmm<3 bardzo kurwa ciekawe...ALE CHYBA KURWA DLA JAKICHS STARYCH BARANOW!! WIEC JA SIE PYTAM CZEMU KURWA PUSZCZACIE TO O TAKIEJ GODZINIE O KTOREJ JUZ SPIA! A LUDZIE TACY JAK JA NIE MAJA OCHOTY OGLADAC TAKIEGO GOWNA !!! PUSCIE TO O 20...TO SOBIE WSZYSCY RODACY OBEJRZA FANATYCY,A JA POPROSZE JAKIS CIEKAWY FILM!!!

  07.05.2018 21:37

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×