Potęga Angeli Merkel

Merkels Macht - Auf den Spuren der Kanzlerin, Niemcy 2008

Rok 2007 był udany dla Angeli Merkel. Przewodząc Radzie Unii Europejskiej i grupie G8 Kanclerz Niemiec była w centrum wielkiej polityki. Dokument przybliża kulisy jej rządów, strategie i cele.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Potęga Angeli Merkel w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Jako pierwsza kobieta piastująca kanclerski urząd Merkel wypracowała własny styl rządzenia. Jest niezwykle profesjonalna, konsekwentna i dynamiczna, jednocześnie nie absorbując nadmiernej uwagi. W przeciwieństwie do poprzedników, Helmuta Kohla i Gerharda Schrödera, stara się odgrywać rolę zdystansowanego menedżera. Jej przyjaciele i przeciwnicy zgadzają się, że przychylna na pozór Merkel jest osobą o bardzo twardym charakterze.

Rok 2007 był niezwykle udany dla Angeli Merkel. Przewodząc Radzie Unii Europejskiej i grupie G8 Kanclerz Niemiec była w centrum wielkiej polityki. Film przybliża kulisy rządów Angeli Merkel, jej strategie i cele. Jako pierwsza kobieta piastująca kanclerski urząd Merkel wypracowała własny styl rządzenia. Jest niezwykle profesjonalna, konsekwentna i dynamiczna, jednocześnie nie absorbując nadmiernej uwagi. Prawie jakby była bezosobowa. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, Helmuta Kohla i Gerharda Schrödera, stara się odgrywać rolę zdystansowanego menedżera, a jej przyjaciele i przeciwnicy zgadzają się, że przychylna na pozór Merkel jest osobą o bardzo twardym charakterze. Twórcy dokumentu "Potęga Angeli Merkel" spędzili rok, obserwując Kanclerz Niemiec. Udało im się także przeprowadzić wywiady z czołowymi postaciami międzynarodowej polityki, m.in. George'em W. Bushem i Tonym Blairem. W efekcie powstał intrygujący portret władczej, niezłomnej i niezwykle skutecznej Angeli Merkel.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×