Powiedzcie światu

Tell the World, Australia 2019

Australijska dziennikarka i działaczka na rzecz praw człowieka Sophie McNeill odsłania prowadzoną przez partię komunistyczną kampanię eksterminacji kulturowej wymierzoną w mniejszość muzułmańską.

 • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Sophie McNeill

Powiedzcie światu w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Sophie McNeill Reżyseria

Opis programu

Film dokumentalny o kulisach chińskich obozów internowania i reedukacji muzułmanów. Muzułmanie z chińskiego regionu Xinjiang stali się celem projektu homogenizacji kulturowej Xi Jinpinga. Dzieci są oddzielane od rodziców i trafiają do szkół z internatem reedukacyjnym, a dorośli są internowani w więzieniach rozproszonych po całym kraju. Bezprecedensowy poziom inwigilacji oznacza, że nikt nigdzie nie ukryje się przed wścibskimi oczami KomunistycznejPartii Chin, która dąży do wymazania starożytnego dziedzictwa kulturowego. Co 200 metrów są punkty kontrolne. Sprawdzają identyfikatory i smartfony. Ludzie zaczęli dosłownie znikać. Mocno uzbrojona policja sił specjalnych napada na domy i zabiera mieszkańców. Oto jak są naruszane prawa człowieka, do czego doszło w wyniku chińskiej polityki masowego przetrzymywania. Pokażemy, jak masowe aresztowania muzułmańskiej ludności w Chinach rozbijają australijskie rodziny. Prześwietlimy prowadzoną przez partię komunistyczną kampanię eksterminacji kulturowej i wyjaśnimy, dlaczego Australia nie może pozostać obojętna. Pekin wypowiedział ostateczną wojnę religii i kulturze tych tureckich mniejszości w Sinciangu i nie spocznie, dopóki nie zostaną one zmienione na zawsze.

Komentarze

Skomentuj
 • W Japonii islam jest zdelegalizowany. Jedyną religią, do której Hitler miał szacunek ("religia silnych ludzi"), był islam. 1/10 wyznań islamu głosi, że kobiety nie mają duszy. Co nie zmienia faktu, że rozdzielanie dzieci od rodziców jest największym złem na planecie małp. (gość)

  I to wszystko.

  16.06.2022 01:44
 • Marco (gość)

  Dokładnie...

  17.01.2022 12:27
 • Dzin (gość)

  Dla rownowagi niech zrobi tez film jak muzulamanie np w afryce eksterminuja kazdego kto sie nie podporzadkuje, tam sa glowy powbijane na ploty. W tedy bedzie rownowaga, ying-yang.

  29.03.2021 22:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×