Pozdrowienia z Rwandy

Greetings From the Colony, Belgia/Francja 2012

Afryka, lata dwudzieste XX wieku. Opowieść o mieszkance Rwandy, żyjącej w związku z Belgiem. Para wychowuje trójkę dzieci. Wkrótce mężczyzna poślubia Belgijkę i wraca z nią do kraju, zabierając córkę.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Pozdrowienia z Rwandy w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W 1916 roku, podczas I wojny światowej wojska belgijskie zajęły północno-zachodnie tereny Niemieckiej Afryki Wschodniej. W 1924 roku Ruanda-Urundi została przekazana Belgii jako terytorium mandatowe Ligi Narodów. Dokument opowiada o mieszkance Rwandy, żyjącej w związku z Belgiem, pracującym na zlecenie rządu w Afryce. Para doczekała się trójki dzieci - dwóch chłopców i córki. Gdy czas rządowego kontraktu dobiegał końca, mężczyzna poznał młodą kobietę, Belgijkę. Poślubił ją i wrócił do kraju, z którego oboje pochodzili, zabierając ze sobą córkę.

Dokument ujawniający dramatyczną historię rodzinną nierozerwalnie związaną z dziejami belgijskiego imperium kolonialnego. W 1916 roku, podczas I wojny światowej wojska belgijskie zajęły północno-zachodnie tereny Niemieckiej Afryki Wschodniej. W 1924 roku Ruanda-Urundi (obecnie dwa niezależne państwa Rwanda i Burundi) została przekazana Belgii jako terytorium mandatowe Ligi Narodów. Film Nathalie Borgers to pełna smutku opowieść o mieszkance Rwandy żyjącej w związku z Belgiem, pracującym dla zlecenie swojego rządu w Afryce. Para doczekała się trójki dzieci - dwóch chłopców i córki. Gdy czas rządowego kontraktu dobiegał końca, mężczyzna poznał młodą kobietę, Belgijkę. Poślubił ją i wrócił do kraju z którego oboje pochodzili. Zabrał ze sobą jedynie córkę Suzanne, wierząc, że w Europie zapewni jej lepsze życie. Kilkadziesiąt lat później jego wnuczka, reżyserka dokumentu przerywa milczenie i wyciąga na światło dzienne historię swojej matki, Suzanne, która musiała stawić czoło nowej rodzinie i dorastaniu w kraju o kontrowersyjnej historii kolonialnej.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×