Prawdziwa historia - James Bond

James Bond - The True Story, Wielka Brytania 2008

Seria ukazująca dzieje brawurowych ucieczek, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych filmów.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Prawdziwa historia - James Bond w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Seria ukazująca dzieje brawurowych ucieczek, niewyjaśnionych paranormalnych zjawisk, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych filmów. Bohaterem odcinka jest najsłynniejszy ze współczesnych szpiegów, James Bond. Autorzy zastanawiają się, czy jest on fikcyjnym bohaterem, czy też jego twórca, pisarz Ian Fleming, opisał własne doświadczenia z czasów służby w brytyjskim wywiadzie. Zaprezentują miejsca, wydarzenia i osoby, które wpłynęły na twórczość Fleminga.

Filmy dokumentalne z serii "Prawdziwa historia" odkrywają historie kryjące się za wielkimi przebojami kina. Mistrzowski thriller "Ucieczka z Alcatraz", horror "Amityville", seria o przygodach Indiany Jonesa, cykl o Jamesie Bondzie, gangsterska epopeja "Nietykalni" - każdy z tych filmów jest klasyką swojego gatunku. I za każdym stoją autentyczne zdarzenia, a prawda okazuje się jeszcze bardziej ekscytująca od filmowej fikcji. "Prawdziwe historie" to dzieje brawurowych ucieczek, niewyjaśnionych paranormalnych zjawisk, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych obrazów. Twórcy "Prawdziwych historii" - niczym rasowi detektywi - oddzielają fakty od fikcji, aby ujawnić prawdziwych bohaterów ( i prawdziwych złoczyńców) kryjących się za najpopularniejszymi opowieściami w historii kina. Fragmenty słynnych filmów, fabularyzowane rekonstrukcje, dokumenty, ekskluzywne wywiady - to wszystko elementy układanki, z której wyłania się obraz prawdy jeszcze bardziej ekscytującej niż kinematograficzna fabuła. Czy najsłynniejszy ze współczesnych szpiegów, James Bond, jest fikcyjnym bohaterem, czy też jego twórca, pisarz Ian Fleming, opisał własne doświadczenia z czasów służby w brytyjskim wywiadzie? W tym epizodzie autorzy prezentują miejsca, wydarzenia i osoby, które w dużym stopniu wpłynęły na twórczość Fleminga. Analizują tajne nagrania wojenne Patricka Dezela Joba i Petera Fleminga, brata pisarza, by dowiedzieć się, jak naprawdę narodził się Bond. James Bond.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×