Prawdziwa historia - Milczenie owiec

Silence of the Lambs - The True Story, Wielka Brytania 2008

Seria ukazująca dzieje brawurowych ucieczek, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych filmów.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Prawdziwa historia - Milczenie owiec w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Seria ukazująca dzieje brawurowych ucieczek, niewyjaśnionych paranormalnych zjawisk, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych filmów. Thomas Harris, autor powieści, na podstawie której nakręcono thriller "Milczenie owiec", przed napisaniem książki spędził tygodnie na rozmowach z seryjnymi zabójcami. Autorzy przyglądają się postaciom, którymi się inspirował. Widzowie dowiedzą się, jak film zachęcił wiele kobiet do podjęcia pracy w agencjach śledczych.

Filmy dokumentalne z serii "Prawdziwa historia" odkrywają historie kryjące się za wielkimi przebojami kina. Mistrzowski thriller "Ucieczka z Alcatraz", horror "Amityville", seria o przygodach Indiany Jonesa, cykl o Jamesie Bondzie, gangsterska epopeja "Nietykalni" - każdy z tych filmów jest klasyką swojego gatunku. I za każdym stoją autentyczne zdarzenia, a prawda okazuje się jeszcze bardziej ekscytująca od filmowej fikcji. "Prawdziwe historie" to dzieje brawurowych ucieczek, niewyjaśnionych paranormalnych zjawisk, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych obrazów. Twórcy "Prawdziwych historii" - niczym rasowi detektywi - oddzielają fakty od fikcji, aby ujawnić prawdziwych bohaterów ( i prawdziwych złoczyńców) kryjących się za najpopularniejszymi opowieściami w historii kina. Fragmenty słynnych filmów, fabularyzowane rekonstrukcje, dokumenty, ekskluzywne wywiady - to wszystko elementy układanki, z której wyłania się obraz prawdy jeszcze bardziej ekscytującej niż kinematograficzna fabuła. Thomas Harris, autor powieści, na podstawie której nakręcono thriller "Milczenie owiec" (1991), przed przystąpieniem do napisania książki spędził tygodnie na rozmowach z seryjnymi zabójcami. Autorzy odcinka przyglądają się postaciom, którymi inspirował się Harris. Seryjny zabójca Ted Bundy to pierwowzór Hannibala Lectera, psychopatyczny morderca Ed Gein to postać Buffalo Billa, a agentka Starling powstała na podstawie biografii prawdziwej agentki FBI. Widzowie dowiedzą się również, jak "Milczenie owiec" zachęciło wiele kobiet do podjęcia pracy w agencjach śledczych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×