Prawdziwa historia piłkarskich mistrzostw świata

1978, Francja 2014

FIFA czyli Fédération Internationale de Football Association (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) została założona w 1904 roku. Celem organizacji było ujednolicenie zasad gry w piłkę.

 • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Stéphane Benhamou

Prawdziwa historia piłkarskich mistrzostw świata w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 10.06.2016 23:05 Odcinek 2

  PLANETE+

 • HIT Dnia

  Piątek 10.06.2016 22:05 Odcinek 1

  PLANETE+

Multimedia

Twórcy

 • Stéphane Benhamou Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

FIFA czyli Fédération Internationale de Football Association (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) została założona w 1904 roku w Paryżu przez reprezentantów ośmiu państw europejskich. Celem organizacji było ujednolicenie zasad gry w piłkę nożną oraz określenie jasnych reguł współzawodnictwa w tym sporcie. Kolejnym krokiem było zorganizowanie mistrzostw świata. Udało się to dopiero 18 czerwca 1930 roku. Od tego czasu turnieje odbywają się regularnie co cztery lata. Dokument omawia historię FIF-y w latach 1930-1974 oraz 1978-2014.

Historia Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej - cienie i blaski powstania najpotężniejszej federacji sportowej na świecie. FIFA czyli Fédération Internationale de Football Association (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) została założona w 1904 roku w Paryżu przez reprezentantów ośmiu państw europejskich: Francji, Belgii, Danii, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Niemiec i Hiszpanii. Od 1909 roku dołączały do nich kolejno reprezentacje spoza Europy: Związek Południowej Afryki, Rosja, Argentyna, Chile, Kanada i Stany Zjednoczone. Celem organizacji było ujednolicenie zasad gry w piłkę nożną oraz określenie jasnych reguł współzawodnictwa w tym sporcie. Kolejnym krokiem było zorganizowanie mistrzostw świata . Udało się to dopiero 18 czerwca 1930 roku. Od tego czasu turnieje odbywają się regularnie co cztery lata. Dokument Stéphane Benhamou podzielony jest na dwa odcinki. Pierwszy z nich omawia historię FIF-y w latach 1930-1974, drugi 1978-2014. W obu częściach reżyserka przybliża nie tylko znane fakty dotyczące powstania organizacji, ale również sekrety, skandale i układy, które rządzą najpotężniejszą federacją sportową na świecie.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×