Prawdziwa historia - Tożsamość Bourne'a

The Bourne Identity - The True Story, Wielka Brytania 2008

Seria ukazująca dzieje brawurowych ucieczek, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych filmów.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Prawdziwa historia - Tożsamość Bourne'a w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Seria ukazująca dzieje brawurowych ucieczek, niewyjaśnionych paranormalnych zjawisk, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych filmów. Ten odcinek odkrywa fakty, na których bazują opowieści o przygodach Jasona Bourne'a - postaci stworzonej przez Roberta Ludluma. Twórcy rozmawiają z agentami CIA o ich pracy i niedawno odtajnionych dokumentach. Okazuje się, że historia Bourne'a to obraz prawdziwego życia amerykańskich służb wywiadowczych.

Filmy dokumentalne z serii "Prawdziwa historia" odkrywają historie kryjące się za wielkimi przebojami kina. Mistrzowski thriller "Ucieczka z Alcatraz", horror "Amityville", seria o przygodach Indiany Jonesa, cykl o Jamesie Bondzie, gangsterska epopeja "Nietykalni" - każdy z tych filmów jest klasyką swojego gatunku. I za każdym stoją autentyczne zdarzenia, a prawda okazuje się jeszcze bardziej ekscytująca od filmowej fikcji. "Prawdziwe historie" to dzieje brawurowych ucieczek, niewyjaśnionych paranormalnych zjawisk, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych obrazów. Twórcy "Prawdziwych historii" - niczym rasowi detektywi - oddzielają fakty od fikcji, aby ujawnić prawdziwych bohaterów ( i prawdziwych złoczyńców) kryjących się za najpopularniejszymi opowieściami w historii kina. Fragmenty słynnych filmów, fabularyzowane rekonstrukcje, dokumenty, ekskluzywne wywiady - to wszystko elementy układanki, z której wyłania się obraz prawdy jeszcze bardziej ekscytującej niż kinematograficzna fabuła. Ten odcinek odkrywa fakty, na których bazują opowieści o przygodach Jasona Bourne'a - postaci stworzonej przez mistrza literatury sensacyjnej, Roberta Ludluma. Twórcy dokumentu analizują fragmenty filmów, w których w bohatera wcielił się Matt Damon, rozmawiają również z agentami CIA o ich pracy i niedawno odtajnionych dokumentach. Okazuje się, że historia Bourne'a to nie tylko pasjonujące kino akcji, ale również obraz prawdziwego życia amerykańskich służb wywiadowczych. Fałszywe paszporty, zbrodnie stanu i pranie mózgów - to nie do końca fikcja.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×