Prawdziwa historia - Ucieczka z Alcatraz

Escape from Alcatraz - The True Story, Wielka Brytania 2008

Seria ukazująca dzieje brawurowych ucieczek, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych filmów.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Prawdziwa historia - Ucieczka z Alcatraz w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Seria ukazująca dzieje brawurowych ucieczek, niewyjaśnionych paranormalnych zjawisk, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych filmów. W 1962 r. Frank Lee Morris zbiegł z najlepiej strzeżonego więzienia w USA. Twórcy spróbują poznać prawdę, czy on i jego towarzysze przeżyli noc w lodowatych wodach Zatoki San Francisco. Budują tratwę i z pomocą straży przybrzeżnej sprawdzą, czy możliwe jest, aby trzech mężczyzn dotarło na niej do brzegu.

Filmy dokumentalne z serii "Prawdziwa historia" odkrywają historie kryjące się za wielkimi przebojami kina. Mistrzowski thriller "Ucieczka z Alcatraz", horror "Amityville", seria o przygodach Indiany Jonesa, cykl o Jamesie Bondzie, gangsterska epopeja "Nietykalni" - każdy z tych filmów jest klasyką swojego gatunku. I za każdym stoją autentyczne zdarzenia, a prawda okazuje się jeszcze bardziej ekscytująca od filmowej fikcji. "Prawdziwe historie" to dzieje brawurowych ucieczek, niewyjaśnionych paranormalnych zjawisk, mrożących krew w żyłach przygód i wyrafinowanych operacji szpiegowskich, które zainspirowały filmowców do nakręcenia legendarnych obrazów. Twórcy "Prawdziwych historii" - niczym rasowi detektywi - oddzielają fakty od fikcji, aby ujawnić prawdziwych bohaterów ( i prawdziwych złoczyńców) kryjących się za najpopularniejszymi opowieściami w historii kina. Fragmenty słynnych filmów, fabularyzowane rekonstrukcje, dokumenty, ekskluzywne wywiady - to wszystko elementy układanki, z której wyłania się obraz prawdy jeszcze bardziej ekscytującej niż kinematograficzna fabuła. W 1962 roku Frank Lee Morris dokonał niemożliwego - zbiegł z najlepiej strzeżonego więzienia w USA. Czy jednak on i jego towarzysze przeżyli noc w lodowatych wodach Zatoki San Francisco? Twórcy tego epizodu spróbują poznać prawdę. Budują tratwę i z pomocą straży przybrzeżnej sprawdzą, czy możliwe jest, aby trzech mężczyzn dotarło na niej do odległego brzegu. Rozmawiają również z więziennymi strażnikami, którzy w dniu ucieczki pełnili służbę, z agentami FBI, którzy prowadzili poszukiwania, a także z Darwinem Coon'em, byłym więźniem Alcatraz, który pomagał uciekinierom.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×