Próba ognia

Trial by Fire/Raging Inferno, Kanada 2008

Kristen Scott jest strażakiem. Gdy jej ojciec, miejscowy komendant straży pożarnej, ginie w czasie akcji, kobieta zostaje zawieszona w obowiązkach, ale nie zamierza pozostawać bezczynna.

 • Czas trwania: 115 minut, Gatunek: Film sensacyjny
 • Reżyseria: John Terlesky

Próba ognia w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 17.08.2014 11:55

  Tele 5

 • Piątek 15.08.2014 13:00

  Tele 5

Twórcy

 • Jeff Stephenson Scenariusz
 • John Terlesky Reżyseria
 • Asim Nuraney Montaż
 • C. Kim Miles Zdjęcia
 • Kyle Kenneth Batter Muzyka
 • Gregory Tripi Muzyka
 • Oliver De Caigny Producent
 • La Vonne Girard Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

Kristen Scott pracuje w oddziale strażaków wyspecjalizowanych w likwidowaniu ognisk zapalnych w lasach. Jej ojciec, miejscowy komendant straży pożarnej, przechodzi na emeryturę. Nie mogąc rozstać się z kolegami, wraca do jednostki. Gdy pojawia się sygnał alarmowy, Hank rusza z innymi na akcję. Kristen ratuje małego chłopca z płomieni, ale jej ojciec ginie. Do chwili wyjaśnienia sprawy kobieta zostaje zawieszona w obowiązkach. Wkrótce postanawia dostać się do elitarnej jednostki strażaków spadochroniarzy.

Kristin Scott wychowywała się w spokojnym domu, pełnym ciepła i miłości. Od dziecka była inna niż jej siostra Chelsea. Miała twardy charakter, zawsze lubiła niebezpieczeństwo, zachowywała się jak chłopak. Marzyła o zawodzie strażaka, chciała brać udział w brawurowych akcjach gaszenia największych pożarów, tak jak jej ojciec Hank, komendant straży pożarnej. Kristin dopięła swego, teraz pracuje w oddziale strażaków wyspecjalizowanych w likwidowaniu ognisk zapalnych w lasach. Jej siostra Chelsea postawiła na ustabilizowane życie rodzinne, ma męża Dana i kilkuletnią córkę Meredith. Dziewczynka jest ulubienicą dziadka, który chętnie spędza z wnuczką wolny czas. Już niebawem będzie miał go bardzo wiele, przechodzi bowiem na zasłużoną emeryturę. Po latach ofiarnej służby w straży Hank będzie mógł w końcu nacieszyć się rodziną, poświęcić więcej uwagi ukochanej żonie, która zawsze była przy nim. Pragnie zająć się wnuczką, dla której wybudował wspaniały domek do zabawy, i patrzeć jak dorasta. Z okazji jego przejścia na emeryturę cała rodzina zbiera się na małym przyjęciu w ogrodzie. Panuje wesoła atmosfera, wszyscy się cieszą, że nareszcie będą mieli Hanka tylko dla siebie. Ale Kristin będzie brakowało w pracy ojca - komendanta straży, na którym mogła polegać w każdej sytuacji. Nikt z rodziny i przyjaciół nie spodziewa się tragedii. Tymczasem Hank, któremu po wielu latach służby ciężko rozstać się z kolegami i firmą, wpada do swojej jednostki, by chociaż wypucować wóz strażacki. Nagle rozlega się alarm i emerytowany komendant, niewiele myśląc, rusza z kolegami do akcji. Sytuacja przedstawia się dramatycznie: w stojącym w płomieniach domu znajduje się kilkuletni chłopiec. Podczas chaotycznie prowadzonej akcji ratunkowej dochodzi do tragedii. Wprawdzie dziecko jest już bezpiecznie, ale w zawalonym budynku ginie Hank. O jego śmierć zostaje niesłusznie obwiniona Kristin Scott. To ona wyniosła chłopca z płomieni, ale nie zabezpieczyła drogi odwrotu ojcu, który został w domu. Wszyscy zarzucają jej brak profesjonalizmu i kwalifikacji.

Komentarze

Skomentuj
 • `Alex . (gość)

  Nie wiem , nie oglądałam . Oglądnę inne,bo wydaje się nudny . :p

  24.06.2009 19:57

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×