Program Apollo - jak wyszkolić astronautę

Apollo Astronauts: Training Nasa's Moon Men, Wielka Brytania 2014

W 1961 roku prezydent Kennedy oświadczył, że przed końcem dekady Stany Zjednoczone wyślą człowieka na Księżyc. W 1969 roku Neil Armstrong zrobił pierwszy krok na naturalnej satelicie Ziemi.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Elliot Weaver, Zander Weaver

Program Apollo - jak wyszkolić astronautę w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Elliot Weaver Reżyseria
  • Zander Weaver Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W 1961 roku prezydent Kennedy oświadczył, że przed końcem dekady Stany Zjednoczone wyślą człowieka na Księżyc. Tak też się stało - w 1969 roku Neil Armstrong zrobił pierwszy krok na naturalnej satelicie Ziemi. Nim do tego doszło wraz z grupą astronautów przeszedł on przez cykl niezwykle rygorystycznych, intensywnych szkoleń. Dokument przedstawia intrygujące materiały NASA oraz wypowiedzi ekspertów na temat wymagań stawianych przed astronautami, którzy chcą wyruszyć w kosmiczną podróż. Niecodzienna historia o odwadze, silnej woli i marzeniach.

Niezwykle skomplikowane i wymagające programy treningowe, liczne poświęcenia, ekstremalna dbałość o zdrowie i siłę fizyczną. Kim trzeba być i co trzeba przejść, aby zostać amerykańskim astronautą? W 1961 roku prezydent Kennedy oświadczył, że przed końcem dekady Stany Zjednoczone wyślą człowieka na Księżyc. Tak też się stało - w 1969 roku Neil Armstrong zrobił pierwszy krok na naturalnej satelicie Ziemi. Nim do tego doszło wraz z grupą astronautów przeszedł on przez cykl niezwykle rygorystycznych, intensywnych szkoleń. Dokument przedstawia intrygujące materiały NASA oraz wypowiedzi ekspertów na temat wymagań stawianych przed astronautami, którzy chcą wyruszyć w kosmiczną podróż. Niecodzienna historia o odwadze, silnej woli i marzeniach.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×