Protokół Windsorski

The Windsor Protocol, Wielka Brytania/Kanada 1996

Protokół Windsorski trafia do rąk organizacji neonazistowskiej. Ta opłaca kampanię wyborczą senatora Hardy'ego, który według jej planów ma zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych.

 • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Film sensacyjny
 • Reżyseria: George Mihalka

Protokół Windsorski w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Stephen Zoller Scenariusz
 • David Preston Scenariusz
 • Morrie Ruvinsky Scenariusz
 • George Mihalka Reżyseria
 • David R. McLeod Montaż
 • Simon Webb Montaż
 • Peter Benison Zdjęcia
 • Stanisław Syrewicz Muzyka

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Protokół Windsorski, tajny dokument podpisany przez Anglików i Hitlera, trafia do rąk organizacji neonazistowskiej, której szefem jest były członek najbliższego otoczenia Hitlera. Dzięki ogromnym pieniądzom ma on opłacić kampanię wyborczą senatora Joplina Hardy'ego, który według planów organizacji ma zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Tymczasem w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć ludzie z najbliższego otoczenia senatora. Były agent brytyjskich służb wywiadowczych przyjeżdża do Waszyngtonu, by rozwikłać zagadkę polityka.

Luźna kontynuacja wątku z filmu "Thunder Point" (emitowanego w marcu w Jedynce), którego scenariusz również powstał na podstawie bestsellerowej książki Jacka Higginsa, autora poczytnych powieści szpiegowsko-sensacyjnych. W poprzednim filmie była mowa o odnalezionym w okolicach Barbadosu Protokole Windsorskim z czasów II wojny światowej. Ten tajny dokument zawarty między Anglią a Hitlerem trafia do rąk Die Kameradenwerken, neonazistowskiej organizacji mającej powiązania na całym świecie. Szefem potężnego podziemnego ugrupowania jest niepozornie wyglądający starszy pan o nazwisku Heinzer, były członek najbliższego otoczenia Hitlera. Heinzer zaczyna czerpać korzyści z posiadanej jedynej kopii Protokołu Windsorskiego. Dysponując rejestrem sympatyków idei powstania Czwartej Rzeszy, odnawia z nimi kontakty. Ma również nieograniczony dostęp do miliardowych sum zgromadzonych na kontach banków szwajcarskich. Dzięki ogromnym pieniądzom Heinzer może pokierować karierą i opłacić kampanię wyborczą senatora Joplina Hardy'ego, który według planów organizacji ma zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. W tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć ludzie z najbliższego otoczenia Hardy'ego, wszyscy ci, którzy mogą zagrozić prezydenturze lub po pewnym czasie stać się niewygodni. Teraz w niebezpieczeństwie jest również życie Catherine Durgin, sekretarki i kochanki senatora. Heinzer kategorycznie się sprzeciwia planom małżeńskim Hardy'ego. On musi być posłuszny jego woli, a to przychodzi mu z coraz większym trudem. Tymczasem były agent brytyjskich służb wywiadowczych, Sean Dillon, zostaje ponownie zwerbowany przez dawnego szefa Fergusona. Przyjeżdża do Waszyngtonu, by rozwikłać zagadkę Joplina Hardy'ego. Zaprzyjaźnia się z Catherine, którą już kiedyś poznał w Montrealu. Zdobywa jej zaufanie, chcąc wyciągnąć od niej jak najwięcej poufnych informacji o senatorze i jego powiązaniach z neonazistowską organizacją. Jego podejrzenie budzi zachowanie Hardy'ego po uwolnieniu z rąk terrorystów. Przypuszcza, że uprowadzenie było zręczną mistyfikacją.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 2.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×