Przepowiednia żab

La prophétie des grenouilles, Francja 2003

Żaby przepowiadają, że będzie padać przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy, i próbują ostrzec ludzi. Dwoje dorosłych i dwoje dzieci potraktowało to poważnie i znalazło schronienie w stodole.

 • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Film animowany
 • Reżyseria: Jacques-Remy Girerd

Przepowiednia żab w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 02.04.2010 09:15

  TVP 1

Twórcy

 • Jacques-Remy Girerd Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Żaby przepowiadają, że będzie padać przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy, i próbują ostrzec ludzi. Dwoje dorosłych i dwoje dzieci potraktowało to poważnie i znalazło schronienie w stodole - zaimprowizowanej biblijnej arce. W pływającym domu Gerdinand i Juliette, wraz ze swymi adoptowanymi dziećmi - Tomem i Lili, umieszczają zwierzęta ze swojej farmy i z sąsiadującego z nią zoo. Niestety, jedynym pożywieniem na pokładzie jest 28 ton ziemniaków. Nie martwi to świń i zwierząt roślinożernych, a mięsożerne są niezadowolone.

Czterdzieści dni i czterdzieści nocy opadów deszczu - świat widział już jedno takie wydarzenie. Teraz historia ma się powtórzyć. Żaby przepowiadają nadciągającą katastrofę i próbują ostrzec przed nią ludzi. Dwoje dorosłych i dwoje dzieci traktowało to ostrzeżenie poważnie i znajduje schronienie w olbrzymiej stodole - zaimprowizowanej biblijnej arce. W tym niesamowitym, pływającym domu Gerdinand i Juliette, wraz ze swymi adoptowanymi dziećmi - Tomem i Lili, umieszczają zwierzęta ze swojej farmy i z sąsiadującego z nią zoo. Niestety, jedynym pożywieniem na pokładzie jest 28 ton ziemniaków. Nie martwi to zbytnio świń i innych roślinożernych zwierząt napełniających ochoczo swe żołądki tym pokarmem, ale stworzenia mięsożerne wydają pełne niezadowolenia pomruki. Drapieżniki zaczynają coraz łakomiej i śmielej zerkać w kierunku swych apetycznie wyglądających towarzyszy podróży. Zwłaszcza jedna podstępna i niewiarygodnie podła istota zaczyna siać ziarno niezgody. Dzieci będą musiały wykazać się szaleńczą wręcz odwagą i odpornością, by powstrzymać ohydną bestię od ostatecznego i nieodwracalnego wytępienia zagrożonych wymarciem gatunków.

Komentarze

Skomentuj
 • eVa (gość)

  Ja to oglądałam... masakra jakaś... w ogole ta bajka była przerażajaca... To skubanie kur na żywca... Grożenie że zwierzęta zjedzą dzieci... Ugryzienie kozy... i genitalia żółwia... wedlug mnie zbyt dosłowne i straszne jak dla dzieciaczków.

  02.04.2010 23:36
 • ... (gość)

  moje dzieci tak się wystraszyły muzyki na początku,że jużnie chca oglądać tej bajki....no ikolorystyka..tragedia

  02.04.2010 09:16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×