Przez 24 godziny - Odkupienie

24: Redemption, USA 2008

Były agent rządowy Jack Bauer przebywa w afrykańskiej Sangali. Wezwany przez Senat do złożenia wyjaśnień w śledztwie dotyczącym metod pracy CTU, odmawia powrotu do kraju.

 • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film sensacyjny
 • Reżyseria: Jon Cassar

Przez 24 godziny - Odkupienie w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Kiefer Sutherland jako Jack Bauer
 • Robert Carlyle jako Carl Benton
 • Jon Voight jako Jonas Hodges
 • Cherry Jones jako Allison Taylor
 • Powers Boothe jako Noah Daniels
 • Colm Feore jako Henry Taylor
 • Bob Gunton jako Ethan Kanin

Twórcy

 • Jon Cassar Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Były agent rządowy Jack Bauer przebywa w afrykańskiej Sangali. Pomaga przyjacielowi, misjonarzowi Carlowi Bentonowi, w prowadzeniu szkoły. Bauer, wezwany przez Senat do złożenia wyjaśnień w śledztwie dotyczącym metod pracy CTU, odmawia powrotu do kraju. W obliczu groźby wycofania się ambasady amerykańskiej z pomocy finansowej udzielanej szkole, postanawia uciekać. Zatrzymuje go terroryzujący kraj generał Juma, który próbuje uprowadzić podopiecznych Bentona. Wojskowy ma w zwyczaju porywanie sierot i wcielanie ich do armii.

Były agent rządowy Jack Bauer (Kiefer Sutherland) przebywa na dobrowolnym wygnaniu w afrykańskiej Sangali. Próbując uciec od przeszłości, pomaga przyjacielowi z dawnych lat, misjonarzowi Carlowi Bentonowi (Robert Carlyle) w prowadzeniu szkoły dla miejscowych dzieci. Wzywany przez Senat do złożenia wyjaśnień w śledztwie dotyczącym metod pracy CTU, Bauer konsekwentnie odmawia powrotu do kraju. W obliczu groźby wycofania się ambasady amerykańskiej z pomocy finansowej udzielanej szkole przyjaciela, postanawia uciekać. Zatrzymuje go terroryzujący kraj generał Juma (Tony Todd), który próbuje uprowadzić podopiecznych Bentona. Planujący przeprowadzenie zamachu stanu wojskowy watażka ma w zwyczaju porywać sieroty, a następnie siłą wcielać je do armii. Bauer i Benton próbują przetransportować dzieci do ambasady amerykańskiej, skąd miałyby być ewakuowane do USA. W tym samym czasie w Waszyngtonie fotel prezydencki obejmuje właśnie pierwsza w historii kobieta, prezydent Allison Taylor (Cherry Jones). Ważą się losy interwencji, która mogłaby powstrzymać żądnego władzy generała. "Przez 24 godziny - Odkupienie" powstało w związku z opóźniającym się startem siódmego sezonu serialu (w CANAL+ od 24 grudnia 2009). Zwłoka była spowodowana m.in. strajkiem scenarzystów oraz 48-dniowym aresztem dla Kiefera Sutherlanda za jazdę po pijanemu samochodem. By nie naużywać cierpliwości wiernych widzów, producenci zdecydowali się na zmontowanie przygotowywanych zwiastunów w 2-godzinny film telewizyjny, spajający dwie części serii. Jego akcja, podobnie jak w serialu, rozgrywa się w czasie rzeczywistym. To między innymi dzięki temu potęgującemu napięcie, formalnemu zabiegowi "Przez 24 godziny" cieszy się niesłabnącą popularnością od czasu premiery w 2001 roku, będąc jednym ze sztandarowych produkcji telewizji Fox. Wszystkie części serii są pokazywane w CANAL+ już w kilka miesięcy po premierze w USA. Dotychczas wyprodukowano ich siedem, ósmy jest już pewny, a niewykluczone jest powstanie kolejnych.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.7 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×