Przytul mnie! Ludzie z zespołem Williamsa

Embraceable, USA 2011

Autor Jon Kent przeprowdził wywiady z Benem Monkabą oraz z innymi chorymi na rzadką chorobą genetyczną, zwaną zespołem Williamsa. Dowiedział się, co to znaczy uprzejmość, charyzma i radość.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jon Kent

Przytul mnie! Ludzie z zespołem Williamsa w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jon Kent Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterami są osoby z rzadką chorobą genetyczną zwaną zespołem Williamsa. Chorzy rodzą się z tzw. „twarzą elfa”, wadami wrodzonymi serca, niepełnosprawnością intelektualną i nieprzystosowaniem społecznym. Jednocześnie wykazują niebywałe zdolności językowe i muzyczne. Często obdarzeni są słuchem absolutnym. Bezpośredniość i otwartość na ludzi sprawia, że mimo kalectwa potrafią cieszyć się życiem.

Reżyser Jon Kent dowiedział się, co to znaczy uprzejmość, charyzma, pasja muzyczna i radość, dopiero gdy spotkał Bena Monkabę i innych z rzadką chorobą genetyczną, zwaną zespołem Williamsa. Chorzy z zespołem Williamsa charakteryzują się niebywałymi zdolnościami językowymi i słuchem absolutnym, jak i tzw. „twarzą elfa”, wadami wrodzonymi serca, niepełnosprawnością intelektualną i nieprzystosowaniem społecznym. Ten film poprzez serię barwnych wywiadów, spotkań, występów muzycznych i wystaw fotograficznych, których uczestnikami lub autorami są chorzy z zespołem Williamsa, stara się przedefiniować znaczenie słowa ułomność. Ci ludzie potrafią cieszyć się każdą chwilą życia, a swą radość przeżywać autentycznie, inaczej niż zdrowi. Są towarzyscy i otwarci. Dlatego Jon Kent nie filmuje mroków życia chorych z zespołem Williamsa, lecz pokazuje wszystkie jasne strony tej przypadłości.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×