Ptaki nieloty

Polska 2008

Heniek jest skromny, spokojny, małomówny. Żyje z żoną i trójką dzieci w małym domu na wsi. W jego smutnych niebieskich oczach kryje się pasja - marzenie o przekroczeniu ludzkich granic.

 • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ptaki nieloty w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Heniek jest skromny, spokojny, małomówny. Żyje z żoną i trójką dzieci w małym domu na wsi. W jego smutnych niebieskich oczach kryje się pasja - marzenie o przekroczeniu ludzkich granic. Bezgraniczna życiowa przestrzeń otwiera się przed nim w małym garażu. Tam znajduje się jednoosobowy samolot śmigłowy. Heniek buduje i udoskonala go od 20 lat. Samolot powstał w Polsce w latach 70., gdy jego pierwszy wynalazca chciał uciec nim do Szwecji. Projekt porzucił, ponieważ okazał się zbyt kosztowny.

Heniek jest skromny, spokojny, małomówny. Żyje z żoną i trójką dzieci w małym domu na wsi. W jego smutnych niebieskich oczach kryje się pasja - marzenie o przekroczeniu ludzkich granic. Heniek ucieka od trudnej rzeczywistości, marząc o lepszym świecie. Bezgraniczna życiowa przestrzeń otwiera się przed nim w małym garażu. Tam znajduje się jednoosobowy samolot śmigłowy. Heniek buduje i udoskonala go od 20 lat. Samolot powstał w Polsce w latach 70-tych, gdy jego pierwszy wynalazca chciał uciec nim do Szwecji. Projekt porzucił, ponieważ okazał się zbyt kosztowny. Uciekł innym, prostszym modelem. Heniek przejął samolot. Ryzykował w czasie staniu wojennego, transportując kadłub i skrzydła. Udało mu się przewieźć samolot w częściach tłumacząc milicjantowi, że to kajak. Heniek jest złotą rączką. Niedostatek finansowy rekompensuje pomysłowością. Na przykład testuje silnik od trabanta jeżdżąc po wsi samolotem bez skrzydeł.

Komentarze

Skomentuj
 • Czarek

  wideło trza ino zakupić, tanie jezd chiba , nie ?

  13.02.2013 23:53
 • Max (gość)

  Czemu tak póżno,zapewne dobry film?

  13.02.2013 15:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×