Puchacz - król nocy

El Rey de la Noche, Hiszpania 2011

Autorzy filmu, używając specjalnych kamer, udokumentowali codzienne życie puchacza, który jest największym skrzydlatym drapieżcą na Półwyspie Iberyjskim.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Rubén Casas

Puchacz - król nocy w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Rubén Casas Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorzy filmu, używając specjalnych kamer, podpatrywali zwyczaje najpotężniejszego skrzydlatego drapieżcy Półwyspu Iberyjskiego. Udało im się udokumentować strategię budowy gniazda puchacza, jego codzienne zachowania i wreszcie łowy, które zapewniły mu miano niekoronowanego króla nocnego nieba.

Z nadejściem zmroku wiele zwierząt szuka schronienia, zaś dla drapieżców jest to pora łowów. Należy do nich puchacz, majestatyczny władca nocy. Największy wśród sów, puchacz wiedzie wyłącznie nocny żywot. Jego zmysły przystosowane są do ciemności, a łowiecka strategia obejmuje rozmaite mechanizmy ataku, obrony i porozumiewania. Jest inteligentny, szybki, zwrotny i niezwykle silny. Noc nie ma przed tym wspaniałym ptakiem żadnych tajemnic. Przy użyciu specjalnych kamer, hiszpańscy filmowcy Rubén Casas i Fernando Gómez podpatrywali zwyczaje najpotężniejszego skrzydlatego drapieżcy Półwyspu Iberyjskiego. Udało im się udokumentować strategię budowy gniazda puchacza, jego codzienne zachowania i wreszcie łowy, które zapewniły mu miano niekoronowanego króla nocnego nieba.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×