Purpurowe rzeki II - Aniołowie Apokalipsy

Les rivières pourpres 2 - Les anges de l'apocalypse, Francja/Włochy/Wielka Brytania 2004

Francuska prowincja w pobliżu niemieckiej granicy. Ze ściany, na której zakonnicy wieszają krzyż, cieknie krew. Wezwany przez mnichów komisarz Pierre Niemans odkrywa pod tynkiem ludzkie ciało.

 • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Thriller
 • Reżyseria: Olivier Dahan

Purpurowe rzeki II - Aniołowie Apokalipsy w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 13.11.2014 01:55

  TVP 2

 • Wtorek 11.11.2014 23:25

  TVP 2

Twórcy

 • Luc Besson Scenariusz
 • Jean-Christophe Grangé Scenariusz
 • Olivier Dahan Reżyseria
 • Frankii Elliott Muzyka
 • Colin Towns Muzyka
 • Luc Besson Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Francuska prowincja w pobliżu niemieckiej granicy. Ze ściany, na której zakonnicy wieszają krzyż, cieknie krew. Wezwany przez mnichów komisarz Pierre Niemans odkrywa pod tynkiem ludzkie ciało. Wokół zwłok zamurowanego żywcem człowieka są wyryte znaki wskazujące na rytualny charakter zbrodni. W tym samym czasie oficer policji, Reda, potrąca samochodem człowieka przypominającego wyglądem Jezusa. Okazuje się, że oba wydarzenia coś łączy. Wspólne śledztwo Niemansa i Redy nie przynosi jednak rezultatów, dochodzi do kolejnych zbrodni.

Luźna kontynuacja "Purpurowych rzek" - kinowego przeboju Matthieu Kassovitza z 2000 r. Z późniejszym o trzy lata dziełem Oliviera Dahana łączy go podobna konstrukcja fabularna: dwaj policjanci - komisarz Niemans (grany w obu filmach przez Jeana Reno) i jego młodszy partner, dwa śledztwa, które - jak się okazuje - są ze sobą powiązane, oraz wątek kryminalny obudowany elementami historycznymi i fantastycznymi. "Purpurowe rzeki II" nie powtórzyły sukcesu pierwszej części, ale amatorów gatunku na pewno przyciągnie szybka, wielowątkowa akcja, atomosfera mrocznego dreszczowca i znani aktorzy w rolach głównych. Doświadczony policjant, komisarz Niemans, zostaje wezwany do klasztoru Lorraine niedaleko granicy francusko - niemieckiej. Doszło tam bowiem do bardzo dziwnego zdarzenia: gdy nowo przybyły mnich wbił w ścianę swojej celi gwóźdź, na którym chciał zawiesić krucyfiks, trysnęła krew. Komisarz i jego ekipa odkrywają w owej ścianie zwłoki człowieka zamurowanego żywcem w pozycji ukrzyżowanej. Znaki wyryte na murze wokół ciała wskazują na zbrodnię rytualną. Wkrótce w okolicy dochodzi do kolejnych podobnych morderstw: każdorazowo ofiara zostaje rozkrzyżowana przez mających niemal nadludzką moc i sprawność, odzianych na czarno mnichów, nie pokazujących nigdy swoich twarzy i znikających błyskawicznie po wykonaniu zadania. W tym samym czasie młody kapitan Reda, niegdyś uczeń Niemansa w szkole policyjnej, podczas akcji potrąca przypadkowo samochodem, wyglądającego jak sobowtór Jezusa rannego mężczyznę, który wyraźnie przed czymś. Początkowo sądzi, że to przywidzenie lub ponura maskarada, ale rzekomy Chrystus jest bardzo realistyczny. Mężczyzna w ciężkim stanie zostaje przewieziony do szpitala, gdzie o mało nie ginie z rąk jednego z tajemniczych czarnych mnichów. Wszystko wskazuje więc na to, że obie sprawy są ze sobą ściśle powiązane. W takiej sytuacji Niemans i Reda postanawiają połączyć siły. Śledztwo wydaje się jednak wyjątkowo skomplikowane. Do pomocy obu policjantom zostaje przydzielona Marie, młoda specjalistka w dziedzinie religioznawstwa. Niemans i Reda ustalają, że wszystkie ofiary nosiły takie same imiona i wykonywały takie zawody jak dwunastu apostołów, a dokonujący morderstw zakapturzeni mnisi wyraźnie przypominają aniołów Apokalipsy. Wszystkie tropy prowadzą do klasztoru Lorraine i niemieckiego ministra Heimmericha von Gartena, który w czasie wojny odkrył w fortyfikacjach na linii Maginota tajemniczą księgę wskazującą drogę do skarbu. Tak się składa, że podziemia klasztoru łączą się właśnie z linią Maginota. (RIVIERES POURPRES II: LES ANGES DE L'APOCALYPSE) Thriller, 95 min, Francja/Wielka Brytania/Włochy 2003 Reżyseria: Olivier Dahan Scenariusz: Luc Besson Aktorzy: Jean Reno, Benoit Magimel, Christopher Lee, Camille Natta, Augustin Legrand, Serge Riaboukine, Andre Penvern, Francis Renaud i inni

Komentarze

Skomentuj
 • nuno (gość)

  Rewelka film naprawdę warto obejrzeć! Poza tym nazwisko Reno wystarczy za cały scenariusz.... Szkoda tylko że na TVN,jak zwykle więcej reklam niż filmu.

  17.12.2011 23:23
 • kam1x (gość)

  Co jest lepsze według Was: Hostel czy Purpurowe rzeki II ?

  17.12.2011 20:24
 • jacko (gość)

  Doskonały film.Polecam.

  17.12.2011 13:26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.0 Głosów: 1

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×