Rabini na pustkowiach Australii

Outback Rabbis, Australia 2018

Dwaj chasydzcy rabini wyruszają przez australijskie pustkowia w poszukiwaniu "zaginionych Żydów" - ortodoksyjnych wyznawców wiary judaistycznej. Podróż obfituje w zaskakujące i emocjonujące spotkania.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Danny Ben-Moshe

Rabini na pustkowiach Australii w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Danny Ben-Moshe Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dwaj chasydzcy rabini wyruszają przez australijskie pustkowia w poszukiwaniu "zaginionych Żydów" - ortodoksyjnych wyznawców wiary judaistycznej. Decydując się na podróż, duchowni rezygnują z wygodnego życia w Melbourne. Towarzyszą im bliscy. Zadanie okazuje się trudniejsze niż sądzili. Podróż Ariego oraz Yossiego obfituje w zaskakujące i emocjonujące spotkania. Dokument przedstawia także żydowską kulturę i muzykę.

Musisz być Żydem, aby zostać chasydem, ale nie musisz być chasydem, aby wierzyć w judaizm. "Rabini na pustkowiach Australii" to jak sam tytuł wskazuje, duchowa podróż w poszukiwaniu australijskich chasydów. Dwóch chasydzkich rabinów wyrusza przez Australijskie pustkowia w poszukiwaniu "zaginionych Żydów" - ultra ortodoksyjnych wyznawców ich wiary. Zabierają ze sobą swoje rodziny i opuszczają wygodne życie w Melbourne. Jak się okazuje, ich zadanie nie jest tak łatwe jakby się wydawało. Podróż Ariego oraz Yossiego pełna jest zaskakujących i emocjonalnych spotkań, a także przepełniona żydowską muzyką oraz kulturą.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×