Radio SIRIRI

Radio SIRIRI, Polska 2019

Brat Benedykt wykonuje pracę misyjną w Republice Środkowej Afryki, w sercu kontynentu afrykańskiego. 14-letni Godar uczy się w stworzonej przez brata Benedykta, jedynej w kraju Szkole Muzycznej.

 • Czas trwania: 41 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Maciej Nawrotkiewicz

Radio SIRIRI w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Maciej Nawrotkiewicz Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Brat Benedykt wykonuje pracę misyjną w Republice Środkowej Afryki, w sercu kontynentu afrykańskiego. W kraju jeszcze niedawno trwała wojna. Na dokument składają się wstrząsające opowieści o chwilach, gdy misja dawała schronienie przerażonym uchodźcom, niezależnie od ich wyznania. Trzeba było też prowadzić negocjacje z lokalnymi watażkami. Po nastaniu pokoju pomoc również jest potrzebna - m.in. przy budowaniu studni, szkół, szpitali. Godar, czternastoletni chłopak, uczy się w stworzonej przez brata Benedykta, jedynej w kraju Szkole Muzycznej.

W Republice Środkowoafrykańskiej, jednym z najuboższych państw świata, które od blisko dekady pogrążone jest w walkach zbrojnych i konfliktach, ponad połowa dzieci jest zmuszana do pracy fizycznej lub wcielana do wojska. Promowanie edukacji wśród najmłodszych mieszkańców tego kraju odbywa się głównie dzięki pracy i zaangażowaniumisjonarzy, którzy starają się pomagać utalentowanym dzieciom w dostępie do profesjonalnej edukacji i oderwaniu się od trudnej codzienności. W filmie odwiedzimy African Music School, wyjątkową szkołę muzyczną założoną przez brata Benedykta Pączkę. Stworzył on miejsce, w którym tutejsze dzieci mają szansę odkryć i rozwinąć swoje talenty oraz poczuć, że ich życie mogłoby wyglądać inaczej. Oczami dwójki uczniów - Hipolita i Godara, zobaczymy przygotowania do koncertu na rzecz Pokoju - Siriri orazpoczujemy z czym wiążą się realia codziennego życia w tym kraju.

Komentarze

Skomentuj
 • TakiTam (gość)

  Też mi się bardzo podobała muzyka w tym dokumencie. Może ktoś wie gdzie ją znaleźć? Albo co to za wykonawca?

  25.08.2020 21:42
 • SAMANTA (gość)

  Popieram

  19.11.2019 13:51
 • Lili (gość)

  Wie ktoś gdzie można znaleźć muzykę z filmu?

  18.11.2019 23:17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×