Ramzes II - wędrówka mumii

Ramses II, le Grande Voyage, Francja 2010

Grobowiec faraona Ramzesa II odkryty został w 1881 roku w Dolinie Królów. Autorzy odpowiedzą na pytanie, jak Ramzes wyobrażał sobie wyprawę w zaświaty i jaki los spotkał jego zmumifikowane ciało.

  • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ramzes II - wędrówka mumii w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Ponad 3200 lat temu, pod rządami Ramzesa II, Egipt przeżywał swój złoty wiek. Panujący przez 67 lat faraon nie bez powodu przeszedł do historii jako Ramzes Wielki. Należał do XIX dynastii i wzorem swych przodków dążył do rozbudowy egipskiego imperium. Grobowiec faraona odkryty został w 1881 roku w Dolinie Królów. Autorzy odpowiedzą na pytanie, jak Ramzes wyobrażał sobie wyprawę w zaświaty i jaki los spotkał jego zmumifikowane ciało.

Ponad 3200 lat temu, pod rządami Ramzesa II, Egipt przeżywał swój złoty wiek. Panujący przez 67 lat faraon nie bez powodu przeszedł do historii jako Ramzes Wielki. Należał do XIX dynastii i wzorem swych przodków dążył do rozbudowy egipskiego imperium. Do jego osiągnięć należało intensywne budownictwo oraz dobrobyt i wewnętrzna stabilizacja. Ramzes II doczekał się blisko 100 synów, rządził prawie 7 dekad, a zmarł w wieku 92 lat. Nazywany przez Greków Ozymandiasem nie przestaje fascynować po dziś dzień. Bardziej jednak niż na życiu słynnego władcy fabularyzowany dokument „Ramzes II. Wędrówka mumii” skupia się na jego losach po śmierci. Grobowiec faraona odkryty został w 1881 roku w Dolinie Królów. Jak Ramzes II wyobrażał sobie wyprawę w zaświaty? Jaki los spotkał jego zmumifikowane ciało? Czy kiedykolwiek jego dusza osiągnęła wieczny spokój?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×