Rango

Rango, Wielka Brytania/USA/Brazylia 2011

Osamotniony kameleon o imieniu Rango trafia do miasteczka opanowanego przez zbirów kontrolujących miejscowe zasoby wody. Rango postanawia zostać stróżem prawa i pozbyć się rządzących osadą zakapiorów.

  • Czas trwania: 103 minut, Gatunek: Film animowany
  • Reżyseria: Gore Verbinski

8

Ocena redakcji

Karykaturalna scenografia, galeria tanich drani, ich niemoralne prowadzenie się i skomplikowane dialogi jakie między sobą toczą to wystarczająca reklama tej pozycji dla dorosłych i antyreklama dla co wrażliwszych dzieciątek.

Rango w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Gore Verbinski Reżyseria
  • John Logan Scenariusz
  • Hans Zimmer Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

Wyhodowany w terrarium, osamotniony i zagubiony kameleon o imieniu Rango przemierza pustynię Mojave. Trafia do pewnego miasteczka opanowanego przez zbirów kontrolujących miejscowe zasoby wody. Rango postanawia zostać stróżem prawa i pozbyć się rządzących osadą zakapiorów.

Kameleon Rango przechodzi kryzys tożsamości. Tuła się cały czas bez planu po pustyni Mojave. W końcu decyduje udać się do opanowanego przez groźnych bandytów i kryminalistów miasteczka Dirt. Na miejscu odkrywa swój nowy życiowy cel. Rango zostaje stróżem prawa, który postanawia pomagać potrzebującym i zwalczać wszelkie czyhające w okolicy przejawy zła. Obsypana nagrodami animacja dla małych i dużych. Produkcja w reżyserii Gore'a Verbinskiego (Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły) powala pełnym groteski i ironii humorem. Dużym jej atutem jest również inteligentnie skonstruowany scenariusz autorstwa trzykrotnie nominowanego do Nagrody Akademii Johna Logana (Hugo i jego wynalazek). Swoich głosów w polskiej wersji językowej obrazu użyczyli m.in.: Wojciech Paszkowski, Miłogost Reczek oraz Jarosław Boberek. Rango został wyróżniony Oscarem w kategorii "najlepszy długometrażowy film animowany".

Recenzje

  • Karykaturalna scenografia, galeria tanich drani, ich niemoralne prowadzenie się i skomplikowane dialogi jakie między sobą toczą to wystarczająca reklama tej pozycji dla dorosłych i antyreklama dla co wrażliwszych dzieciątek.

    8/10

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.6 Głosów: 27

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×