Ratowanie Titanica

Saving the Titanic, Niemcy 2012

Titanic. Dziewięciu mężczyzn, wśród nich 18-letni elektryk Albert Ervine z Belfastu i główny inżynier Joseph Bell - to bohaterowie tej historii, opowiedzianej w oparciu o zeznania naocznych świadków.

  • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ratowanie Titanica w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

RMS Titanic. Był przykładem inżynierskiego geniuszu. Mimo to, zatonął w przeciągu trzech godzin po zderzeniu z górą lodową. Dziewięciu mężczyzn, wśród nich 18-letni elektryk Albert Ervine z Belfastu i główny inżynier Joseph Bell - to bohaterowie tej historii, opowiedzianej w oparciu o zeznania naocznych świadków. Bohatersko walczyli oni o utrzymanie funkcjonowania systemu elektrycznego podczas tragedii, wbrew niszczącej sile morskich fal. Większość z tych dzielnych ludzi zginęła, ale ich bohaterstwo ocaliło wiele ludzkich istnień.

Był dumą brytyjskiego imperium. Popisowym przykładem inżynierskiego geniuszu i zastosowania na wielką skalę przełomowych, technologicznych innowacji RMS Titanic. Mimo tego, zatonął w przeciągu zaledwie trzech godzin po zderzeniu z górą lodową 14 kwietnia 1912 roku. Wszyscy wiemy o tym, jak wiele ludzi utonęło w lodowatej morskiej toni podczas tragedii w trakcie pierwszej podróży Titanica, słyszeliśmy o dramatach, które rozegrały się na jego pokładzie podczas ostatnich chwil przed osunięciem się statku na morskie dno. Jednakże jedną z mniej znanych historii jest próba ratowania Titanica podjęta przez grupę stoczniowców i mechaników. Dziewięciu z tych mężczyzn, wśród nich osiemnastoletni elektryk Albert Ervine z Belfastu i główny inżynier Joseph Bell to bohaterowie tej historii, opowiedzianej w oparciu o zeznania naocznych świadków. Bohatersko walczyli o utrzymanie funkcjonowania całego systemu elektrycznego podczas tragedii, wbrew niszczącej sile morskich fal. Większość z tych dzielnych ludzi zginęła ale ich bohaterstwo ocaliło wiele ludzkich istnień.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×