Recepta z epoki kamienia łupanego

Steinzeitrezept - Wie wir unsere Zivilisationskrankheiten besiegen, Niemcy 2011

Dokument poświęcony medycynie ewolucyjnej. Jej zwolennicy zalecają pacjentom terapie rodem z epoki kamienia łupanego, np. alergie leczą pasożytami - świńskimi włosogłówkami.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Tilman Achtnich

Recepta z epoki kamienia łupanego w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Tilman Achtnich Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W epoce kamienia łupanego nie istniały choroby takie jak nadciśnienie, cukrzyca, alergie. Ludzie chodzili boso, dlatego ich układ kostno-szkieletowy był zdrowy. W ostatnich latach lekarze z całego świata zostali zelektryzowani nowym podejściem do ciała ludzkiego, zwanym medycyną ewolucyjną, które postawiło na głowie całą dotychczasową wiedzę naukową. To próba zrozumienia współczesnych chorób z punktu widzenia rozwoju człowieka na przestrzeni wieków. Zwolennicy tej teorii zalecają swym pacjentom terapie rodem z epoki kamienia łupanego.

Postęp technologiczny jest dziś już tak zaawansowany, że nikt nie chce powrotu do epoki kamienia łupanego, nawet za cenę zdrowia. Wyobraźmy sobie epokę kamienia łupanego. Choroby ciśnienia, cukrzyca, bóle kręgosłupa i alergie nie istnieją. Zęby są tak silne, że rozdrabniają twarde jedzenie. Układ kostno-szkieletowy nie boli, gdyż ludzie głównie chodzą i na dodatek boso, zamiast siedzieć w samochodach lub przed komputerem. Sztukę przetrwania mężczyźni doskonalą zdobywając codziennie jedzenie, a na weekendowych obozach survivalowych. W ostatnich latach lekarze z całego świata zostali zelektryzowani nowym podejściem do ciała ludzkiego, zwanym medycyną ewolucyjną, które postawiło na głowie całą dotychczasową wiedzę naukową. To próba zrozumienia współczesnych chorób z punktu widzenia rozwoju człowieka na przestrzeni wieków. Zwolennicy tej teorii zalecają swym pacjentom terapie rodem z epoki kamienia łupanego. Np. alergie leczą pasożytami - świńskimi włosogłówkami.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×