Rekiny rządzą!

Big Sharks Rule, USA 2018

Program zaprasza na emocjonującą wyprawę do świata wielkich rekinów. Widzowie dowiedzą się, jak walczą o przetrwanie, skąd się wzięły i co sprawia, że są tak duże.

  • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Rekiny rządzą! w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorzy dokumentu zapraszają widzów na emocjonującą wyprawę do Afryki Południowej, aby zobaczyć w akcji najgroźniejszych spośród mieszkańców tamtejszych mórz. Silne prądy powodują, że mieszają się tam ciepłe i zimne wody, tworząc specyficzne środowisko, idealne dla rekinów. Obfitość pożywienia sprawia, że występuje tam wiele gatunków tych drapieżnych ryb, wśród nich należące do największych i najniebezpieczniejszych - żarłacze ludojady.

Skaliste, porozrywane przez wirujące prądy wybrzeże Afryki Południowej, gdzie woda jest mętna i bogata w pożywienie, to idealne warunki do życia dla największych rekinów. Lista mieszkańców jest imponująca: żarłacz biały, żarłacz tygrysi, żarłacz tępogłowy, tawrosz piaskowy i największy z nich - rekin wielorybi. Widzowie dowiedzą się, jakie są strategie przetrwania tych drapieżników, dlaczego zamieszkały właśnie w tym miejscu i jak udało się im się osiągnąć tak wielkie rozmiary.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×