Rekordziści w świecie zwierząt

Animal Record Breakers, Niemcy 2015

Największe, najmniejsze, najszybsze - zwierzęta różnych kształtów i rozmiarów mogą być rekordzistami. Największym gatunkiem lądowym jest słoń afrykański. Największą papugą jest ara hiacyntowa.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Phil Coles

Rekordziści w świecie zwierząt w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Phil Coles Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Największe, najmniejsze, najszybsze - zwierzęta różnych kształtów i rozmiarów mogą być rekordzistami. Największym gatunkiem lądowym jest słoń afrykański - może ważyć 6 ton i mieć 4 metry wzrostu. Jest dwa razy wyższy od człowieka i cięższy od minibusa. Największym, a równocześnie jednym z najrzadszych kotowatych na świecie jest tygrys syberyjski. Ara hiacyntowa to największa papuga. Najwyższym zwierzęciem jest żyrafa. Dzięki dużym oczom żyrafy potrafią dostrzec zagrożenie z dużej odległości.

Film dokumentalny o rekordzistach wśród zwierząt. Natura zawsze starała się docierać coraz dalej na drodze ewolucji, wszystko zależnie od potrzeb życiowych i warunków otaczających danego osobnika. Przyroda stale poszerza granice ewolucji, a zwierzęta zachwycają nas niezwykłymi zdolnościami. Na początek największe zwierzę lądowe: słoń afrykański. Może ważyć 6 ton i mieć 4 m wzrostu. Jest dwa razy wyższy od człowieka i cięższy niż minibus. Ale jest jedno zwierzę, które patrzy na słonia z góry, z wysokości 6 m. Wyrośnięty obserwator ogarnia wzrokiem wielkie połacie równiny. Żyrafa ma duże oczy, dzięki którym potrafi dostrzec nawet odległe zagrożenie. Największym i jednym z najrzadszych kotowatych na świecie jest tygrys syberyjski. Ara hiacyntowa jest z kolei największa wśród papug. Na swój własny sposób wszystkie zwierzęta są rekordzistami. Wszystkie umiały przetrwać i dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom doskonale sobie radzą na wolności. Ludzie, dzięki technice, inteligencji i pasji, mają wyjątkową możliwość, by podziwiać swoich sąsiadów - rekordzistów w świecie zwierząt.

Komentarze

Skomentuj
 • Hannnnniãz (gość)

  😦

  21.05.2018 18:48
 • Jitrb (gość)

  Fhxjdkfi

  21.05.2018 18:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×