Republiki bananowe. Owoc, na którym zbudowano imperium

When Banana Ruled, Francja 2017

Film opowiada historię The United Fruit Company - bananowego giganta z ponad stuletnią historią. To dzięki tej firmie banan jest stałym elementem naszej codziennej diety.

  • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Mathilde Damoisel

Republiki bananowe. Owoc, na którym zbudowano imperium w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Mathilde Damoisel Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film opowiada historię The United Fruit Company - bananowego giganta z ponad stuletnią historią. To dzięki tej firmie banan jest stałym elementem codziennej diety. The United Fruit Comapny zrodziła się w 1870 roku. Na drodze przemocy, represji, korupcji, nieodwracalnych zniszczeń środowiska i reklamy, przemieniła nikomu nieznany owoc w narzędzie nacisku i maszynkę do robienia pieniędzy. W 1970 r. The United Fruit Company była monopolistą handlu bananami.

Film opowiadający historię The United Fruit Company – bananowego giganta z ponad stuletnią historią. To dzięki tej firmie banan jest stałym elementem naszej codziennej diety. The United Fruit Comapny zrodziła się w 1870 roku. Na drodze przemocy, represji, korupcji, nieodwracalnych zniszczeń środowiska i… reklamy, przemieniła nikomu nieznany owoc w narzędzie nacisku i maszynkę do robienia pieniędzy. W 1970 r. The United Fruit Company była monopolistą handlu bananami. W mniej niż sto lat firma zyskała status, który do tej pory pozwala jej wpływać na prawo międzynarodowe dotyczące upraw owoców i handlu nimi.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×