Richard Pryor. Od stand-upu do Hollywood

I Am Richard Pryor, Kanada 2018

Dokument opowiada historię legendarnego komika i działacza społecznego Richarda Pryora, eksponując nie tylko jego geniusz komediowy, lecz przede wszystkim jego nieocenione dziedzictwo.

  • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Richard Pryor. Od stand-upu do Hollywood w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Richard Pryor nie był zwyczajnym komikiem - był megafonem dla potrzebujących i odrzuconych, podporą społeczności afroamerykańskiej, gwiazdą filmową, poetą i nieustępliwym głosicielem prawdy. Jego droga na szczyt to klasyczny przykład ziszczenia się amerykańskiego snu. Urodził się w domu publicznym, gdzie pracowała jego matka i tylko dzięki niebywałemu talentowi i uporowi trafił na scenę. Nigdy nie zapomniał o korzeniach, a w skeczach przemycał treści, które biała publiczność odrzuciłaby w każdej innej formie.

Dokument opowiada historię legendarnego komika i działacza społecznego Richarda Pryora, eksponując nie tylko jego geniusz komediowy, lecz przede wszystkim jego nieocenione dziedzictwo. Richard Pryor nie był zwyczajnym komikiem – był megafonem dla potrzebujących i odrzuconych, podporą społeczności afroamerykańskiej, gwiazdą filmową, poetą i nieustępliwym głosicielem prawdy. Jego droga na szczyt to klasyczny przykład ziszczenia się amerykańskiego snu – urodził się w domu publicznym, gdzie pracowała jego matka i tylko dzięki niebywałemu talentowi i uporowi trafił na scenę. Nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach, a w swych skeczach przemycał treści, które biała publiczność odrzuciłaby w każdej innej formie. Zaproszeni do udziału w filmie współpracownicy, przyjaciele i sławni fani Richarda Pryora tłumaczą, dlaczego 50 lat temu był on dla czarnoskórych Amerykanów tym, czym obecnie jest ruch Black Lives Matter.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×