Richard Strauss i jego heroiny

Richard Strauss And His Heroines, Niemcy 2014

Richard Strauss był zafascynowany silnymi i emocjonalnymi kobietami. W wyjątkowy sposób potrafił łączyć muzykę i słowa w nierozerwalną całość. Jego wielką inspiracją do skupienia się na damskim głosie była żona Pauline, sopranistka.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Richard Strauss i jego heroiny w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Richard Strauss był zafascynowany silnymi i emocjonalnymi kobietami. Śpiewaczki identyfikowały się ze stworzonymi przez niego bohaterkami i uwielbiały wykonywać jego dzieła. W wyjątkowy sposób potrafił łączyć muzykę i słowa w nierozerwalną całość. Jego muzą i inspiracją do skupienia się na damskim głosie była żona Pauline, sopranistka. To dla niej skomponował najpiękniejsze pieśni, w tym słynne, powstałe pod koniec życia "Cztery ostatnie pieśni".

Elektra, Salome, Marszałkowa. Richard Strauss zafascynowany był silnymi, emocjonalnymi kobietami. Śpiewaczki identyfikowały się ze stworzonymi przez niego bohaterkami i uwielbiały wykonywać jego dzieła. W wyjątkowy sposób potrafił łączyć muzykę i słowa w nierozrywaną całość. Inspiracją do skupienia się na damskim głosie była jego żona, sopranistka Pauline. To dla niej skomponował najpiękniejsze pieśni, w tym słynne, powstałe pod koniec życia "Cztery Ostatnie Pieśni". Drugą kobietą jego życia była synowa Alice, która opracowała jego archiwum. W dokumencie "Richard Strauss i jego heroiny" o wielkim kompozytorze opowiadają m.in. jego wnuk oraz wybitneśpiewaczki operowe (w tym Renee Fleming).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×