Robert Kennedy: Amerykański sen

The American Dream of Bobby Kennedy, Francja 2017

Po śmierci brata Robert Kennedy odcisnął niezatarte piętno na amerykańskiej polityce. Program przedstawia portret polityka w oparciu o archiwalne materiały filmowe.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Robert Kennedy: Amerykański sen w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument ukazuje okres od dnia, w którym zginął prezydent John F. Kennedy, do dnia zamordowania jego brata, Roberta, w hotelu Ambassador, niemal pięć lat później. Robert Kennedy odcisnął niezatarte piętno na amerykańskiej polityce, łącząc wielkie nadzieje z poczuciem gorzkiego rozczarowania. Autorzy filmu wykorzystują znakomite materiały archiwalne, aby ukazać jego życie i polityczną wizję.

Dokument ukazuje okres od dnia, w którym zginął prezydent John F. Kennedy, do dnia zamordowania jego brata, Roberta, w hotelu Ambassador, niemal pięć lat później: czas, w którym Robert Kennedy złapał wiatr w żagle i odcisnął niezatarte piętno na amerykańskiej polityce, łącząc wielkie nadzieje z poczuciem gorzkiego rozczarowania. Jego cele można było uznać za utopijne czy wręcz naiwne, ale na poziomie politycznym powodowały takie podziały, że ten popularny polityk — nazywany po prostu "Bobby" — ostatecznie zginął od kuli zamachowca tak samo, jak wcześniej jego brat. Autorzy filmu wykorzystują znakomite materiały archiwalne, aby ukazać nam jego życie i polityczną wizję.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×