Rocky II

Rocky II, USA 1979

Po przegranej walce Rocky Balboa postanawia zrezygnować z zawodowego boksu. Fani sportu domagają się jednak rewanżu. Rocky zdaje sobie sprawę, że nie ucieknie przed swoim prawdziwym powołaniem.

 • Czas trwania: 119 minut, Gatunek: Dramat obyczajowy
 • Reżyseria: Sylvester Stallone

7

Ocena redakcji

To bardzo dobry dramat sportowy, który na stałe zapisał się w historii X Muzy. Sylvester Stallone – reżyser, scenarzysta, odtwórca tytułowej roli w jednym – w trakcie realizacji pisał już scenariusz trzeciej części, planował bowiem nakręcenie trylogii.

Rocky II w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 08.03.2024 22:15

  Kino TV

 • Powtórka

  Niedziela 10.03.2024 17:40

  Kino TV

Multimedia

Obsada

 • Sylvester Stallone jako Rocky Balboa
 • Talia Shire jako Adrian
 • Burt Young jako Paulie
 • Carl Weathers jako Apollo Creed
 • Burgess Meredith jako Mickey
 • Tony Burton jako trener Apolla
 • Joe Spinell jako Gazzo
 • Leonard Gaines jako agent

Więcej »

Twórcy

 • Sylvester Stallone Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Po przegranej walce Rocky Balboa - ze względu na kontuzję i sprawy rodzinne - postanawia zrezygnować z zawodowego boksu. Fani sportu domagają się jednak rewanżu. Rocky spodziewa się dziecka, ma kłopoty ze znalezieniem pracy i spłatą kredytu. Choć jest świadomy ryzyka odnowienia kontuzji oka, zdaje sobie sprawę, że nie ucieknie przed swoim prawdziwym powołaniem i musi przygotować się do najważniejszej walki swojego życia.

Ponieważ grozi mu ślepota, Rocky postanawia rozstać się z ringiem. Wkrótce poślubia Adrian, swoją pierwszą wielką miłość. Młodzi przenoszą się do niewielkiego własnego domku kupionego na raty. Bokser, o którym nadal mówi się głośno, otrzymuje z telewizji intratną propozycję występu w filmie reklamowym. Mimo perspektywy dużego zarobku rezygnuje, zniechęcony kolejnymi nieudanymi próbami. Musi znaleźć pracę, by zdobyć środki na utrzymanie rodziny. Rozpoczyna bezskuteczną wędrówkę po urzędach zatrudnienia. Wreszcie przyjmuje propozycję ciężkiej pracy fizycznej w rzeźni. Rodzina Rocky'ego ma się wkrótce powiększyć. Przyszli rodzice z troską myślą co przyniesie im jutro. Ich oszczędności topnieją, coraz trudniej przychodzi im regulowanie kolejnych rat za dom. W dodatku wskutek redukcji Rocky traci pracę. Dorywcze zajęcie znajduje w dawnym klubie bokserskim. Za namową Mickeya zaczyna też znowu trenować. Mistrz świata Apollo Creed na konferencji prasowej oświadcza, że jest gotowy ponownie stoczyć walkę ze swoim dawnym przeciwnikiem. Rocky początkowa waha się, obawiając się odnowienia kontuzji oka. Przeciwna jego wystąpieniu na ringu jest również żona Adrian, która wraca nawet do pracy w sklepie zoologicznym, by zasilić budżet domowy. Przychodzi na świat syn Rocky'ego. Adrian wskutek komplikacji poporodowych musi pozostać w szpitalu. Jej stan jest poważny, ale nic już nie zagraża jej życiu. Po kilku tygodniach wraca do zdrowia.

Recenzje

 • To bardzo dobry dramat sportowy, który na stałe zapisał się w historii X Muzy. Sylvester Stallone – reżyser, scenarzysta, odtwórca tytułowej roli w jednym – w trakcie realizacji pisał już scenariusz trzeciej części, planował bowiem nakręcenie trylogii.

  7/10

Komentarze

Skomentuj
 • Czubis penis (gość)

  Znalazła by się mloda cipeczka. Możesz mieć 14 lat a nawet mniej. Chciałbym polizać tyłeczek i cipunie.😚😚😚😚😚😚😚

  28.07.2023 18:05
 • Czubis penis (gość)

  Mam ochotę polizać cipkę młodej 13 latce

  22.07.2023 19:21
 • Urzędnicy UE w polskich telewizjach: „Przyjmiecie imigrantów od Niemiec, albo będziecie płacić”. Gdy polskie telewizje pokazały wojnę na ulicach Francji i Belgii i policję francuską broniącą się przed gangami o nie-europejskim wyglądzie, w Niemczech i w TVN panika. Tusk na czas wyborów „zmienia” swoją śpiewkę o imigrantach i wygłasza w internecie przemówienia anty-imigracyjne, a TVN wymyśla hasło, którym tresuje swoich wyznawców: „Temat nie istnieje”. (gość)

  Tusk podaje przy tym nieprawdziwe dane (o jaka to nowość!) i wmawia ludziom, że to PiS przyjął imigrantów. Nie mówi o nielegalnych imigrantach, z którymi teraz mają problem Niemcy i Francja, tylko o legalnych pracownikach sezonowych.

  Tak już było. Gdy TVN opluwał świętego papieża-Polaka i Tuskowi przez to spadły słupki, Tusk zaczął wmawiał ludziom, że to PiS zainicjował opluwanie papieża - jak kłamać, to z fantazją i bezczelnie, a co!

  Nie bierze się za darmo emeryturki z Brukseli dwa razy większej niż pensja obecnego premiera czy prezydenta RP, i nie bez powodu przywiozło się z Brukseli miliony...

  22.07.2023 16:21
 • Dane od niemieckich służb: z 1 mln imigrantów z lat 2015-2016 ok. 3% to uchodźcy (głównie chrześcijanie, w tym kobiety i dzieci), reszta to nielegalni imigranci islamscy, sami mężczyźni. Ogółem tylko 10% z tego miliona ma stałą pracę, 40% ma już założone kartoteki policyjne za działalność KRYMINALNĄ. Statystycznie co piąty islamista uważa, że KOBIETA NIE MA DUSZY - ilu takich jest naprawdę? Czy nielegalny imigrant to wg Niemiec „inwentarz”, który można wywieźć do innych krajów? (gość)

  To te 40% Niemcy chcą wepchnąć Polsce i innym krajom. A co Tusk o tym: „To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi”. Nagrało się, pokazywali w polskich TV. „Zmienił” śpiewkę w tym temacie, gdy słupki sondażowe okazały się nieprzychylne nielegalnym imigrantom. A po wyborach powie i zrobi wszystko, co mu Berlin🇩🇪 albo Moskwa🇷🇺 każe - jak zwykle Tusk. W końcu nie za darmo dają emeryturę z Brukseli dwa razy większą niż pensja obecnego premiera czy prezydenta RP...

  Pokazali też jednego z tych tuskowych „biednych” w Berlinie: „Jestem tutaj. Kosztowało mnie to 10 000 dolarów, ale jestem”. Komu zapłacił i za co tak naprawdę?

  22.07.2023 16:17
 • hamidło (gość)

  tarmoszenie przeciwnikuw zawsze wychodzi dobrze panu Rockiemu

  17.06.2022 19:55
 • Penis maniek (gość)

  Ruchałbym młodą cipkę

  17.06.2022 15:04
 • Stallone (gość)

  grałem w tym filmie bo jestem zajebisty Sly i spuszczę łomot każdemu kto fiknie. Zawsze mówię tak "fikasz? fikasz? piardnę i znikasz!" i każdy się poddaje....

  29.10.2021 12:09
 • kokos (gość)

  Rambo to by temu Rocki spuścił niezły łomot !

  16.10.2020 19:05
 • Piotras (gość)

  Rocky kozak mega! Slay is the best

  08.04.2020 22:36
 • ... (gość)

  Rocky królem najfajniejszych filmów lat 80.tych

  26.01.2015 01:02

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 6.9 Głosów: 14

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×