Rodzina to grunt

What's Cooking?, USA/Wielka Brytania 2000

Ameryka. Święto Dziękczynienia. Cztery rodziny imigrantów - latynoską, murzyńską, żydowską i wietnamską - spotkają w trakcie przygotowań do uroczystości niespodziewane wydarzenia.

 • Czas trwania: 110 minut, Gatunek: Komediodramat
 • Reżyseria: Gurinder Chadha

Rodzina to grunt w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Joan Chen jako Trinh Nguyen
 • Julianna Margulies jako Carla
 • Mercedes Ruehl jako Elizabeth Avila
 • Kyra Sedgwick jako Rachel Seelig
 • Alfre Woodard jako Audrey Williams
 • Maury Chaykin jako Herb Seelig
 • Estelle Harris jako Aunt Bea

Twórcy

 • Gurinder Chadha Scenariusz
 • Gurinder Chadha Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Ameryka. Święto Dziękczynienia. W identycznych domach przy tym samym skrzyżowaniu, na jednym z osiedli pod Los Angeles mieszkają cztery rodziny. Latynoska rodzina Avilów, murzyńska Ronalda i Audrey Williamsów, żydowska Ruth i Herba Seeligów oraz państwo Nguyen, wietnamscy imigranci. W każdym z domów podobnie toczy się uroczysty dzień. Najpierw trwa rwetes w kuchni, gorączkowe przygotowywanie dań, później zasiadanie do stołu. W międzyczasie wiele się wydarzy i wieczorem w żadnym z domów nic nie będzie takie, jak przedtem.

Współczesny komediodramat, którego akcja rozgrywa się w ciągu paru dni poprzedzających amerykańskie Święto Dziękczynienia i w dniu tego święta. Równolegle śledzimy losy czterech rodzin, które mieszkają w identycznych domach przy tym samym skrzyżowaniu na jednym z osiedli pod Los Angeles. W latynoskiej rodzinie Avila będzie tego dnia, jak zwykle, dużo gości. Prawdopodobnie zabraknie jednak ojca, Javiera, który porzucił żonę, atrakcyjną nauczycielkę Elizabeth, dla kuzynki Rosy. Syn Javiera, Anthony, spotyka jednak ojca w supermarkecie i spontanicznie zaprasza go na uroczysty obiad, nie uzgodniwszy tego z matką. Tymczasem Elizabeth zdążyła już znaleźć pocieszenie po odejściu męża w ramionach sympatycznego kolegi z pracy, Daniela, i właśnie jego zaprosiła do domu w tym szczególnym dniu. Konfrontacja obu panów zapowiada się niebezpiecznie. Murzyńska rodzina Ronalda i Audrey Williamsów podejmuje z okazji święta matkę Ronalda, która przyjechała z Chicago. Na świątecznym przyjęciu gospodarze spodziewają się także białych gości: kolegi Ronalda, z którym ten pracuje w ekipie gubernatora stanu, oraz jego żony i córki. Audrey jest bardzo tym przejęta. Chce wypaść jak najlepiej i irytują ją uwagi teściowej, która stale próbuje ją pouczać, jak co gotować lub doprawiać. Panią Grace niepokoi też nieobecność starszego wnuka, Michaela, który porzucił uczelnię wybraną mu przez ojca i postanowił pójść własną drogą. Ta tym tle między ojcem i synem doszło do awantury i Audrey bardzo wątpi, by udało się utrzymać to w tajemnicy przed teściową. Na święta do żydowskiej rodziny Ruth i Herba Seelingów przyjeżdża ich jedyna córka Rachel, która pracuje i mieszka w San Francisco. Dziewczyna jest lesbijką i podczas wizyty u rodziców towarzyszy jej kochanka Carla. Rodzicom bardzo trudno pogodzić się z "odmiennością" jedynaczki, krępuje ich obecność Carli, ale najwięcej kłopotu sprawia im ukrywanie rodzinnej tajemnicy przed resztą zaproszonej rodziny. Nie wiedzą, że Rachel ma dla nich jeszcze jedną niespodziankę.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 8.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×