Rozmawiając z talibami

Polska 2010

Afganistan w momencie przejmowania przez polskie wojsko kontroli nad prowincją Ghazni. Film zawiera rozmowy z mieszkańcami afgańskiej wsi oraz z talibami.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Rozmawiając z talibami w telewizji

ZwińRozwiń
  • Czwartek 22.11.2012 01:40 Odcinek 2

    TVP 2

  • Czwartek 22.11.2012 01:15 Odcinek 1

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Afganistan w momencie przejmowania przez polskie wojsko kontroli nad prowincją Ghazni. Film zawiera rozmowy z mieszkańcami afgańskiej wsi oraz z talibami. W Afganistanie od 30 lat prawie bez przerwy trwa wojna, co ma wpływ na jakość życia mieszkańców. Partyzanci to często ci sami ludzie, którzy w latach 80. walczyli z ZSRR. Do nich dołączyli nowi, pragnący powrotu rządów mułłów. Dokument pokazuje życie Afgańczyków i amerykańskich żołnierzy, przedstawia też idee oraz plany talibów.

Ekipa filmowa TVP2 była w Afganistanie w momencie przejmowania kontroli nad prowincją Ghazni przez Wojsko Polskie. Pierwszy z powstałych z tego wyjazdu filmów zawiera rozmowy z afgańskimi wieśniakami i po raz pierwszy w Telewizji Polskiej z talibami. Drugi tylko z talibami. Rozmowy są twarzą w twarz, a nie za pośrednictwem miejscowych posiadaczy kamer, którzy świadczą swoje usługi telewizjom z Zachodniej Europy i Bliskiego Wschodu. W Afganistanie od 30 lat prawie bez przerwy trwa wojna, co ma wpływ na jakość życia mieszkańców, a partyzanci w górach są często ci sami, którzy w latach 80. walczyli przeciwko ZSRR. Do nich dołączyli nowi, pragnący powrotu rządów mułłów, jak w latach 90. Jak żyją wieśniacy afgańscy, a jak żołnierze amerykańscy w swojej głównej bazie? Co myślą talibowie, jakie mają idee i plany? O tym w obu częściach filmu dokumentalnego "Rozmawiając z talibami".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×