Rządy terroru: telefony al-Kaidy

Reign of Terror: Al-Qaeda calling, 0

Terroryzm XXI wieku wciąż się zmienia. Autorzy filmu analizują zamach w Madrycie, aby pokazać, jak terroryści używali telefonów komórkowych do rozpoczęcia ataku.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Rządy terroru: telefony al-Kaidy w telewizji

ZwińRozwiń
  • Sobota 15.08.2009 00:50

    TV 4

  • Środa 12.08.2009 23:20

    TV 4

Opis programu

ZwińRozwiń

Terroryzm XXI wieku wciąż się zmienia. Cele, metody i technologie terrorystów ewoluują. Ataki na wielką skalę stały się cechą charakterystyczną terroryzmu w ciągu ostatnich dziesięciu lat. W zamachach w Nowym Jorku (2001), na Bali (2002), Madrycie (2004) i Londynie (2005) testowano i doskonalono nowe metody. Terroryści nauczyli się myślenia w kategoriach odbiegających od dotychczasowych konwencjonalnych strategii ataku. Autorzy filmu analizują zamach w Madrycie, aby pokazać, jak terroryści używali telefonów komórkowych do rozpoczęcia ataku.

Na przestrzeni czasu - od wydarzeń pamiętnego 1 września, zamachów w Madrycie po zamachy w Londynie - terroryzm XXI-go wieku wciąż się zmienia. Cele, metody i technologie terrorystów ciągle ewoluują. Prawdziwym wyzwaniem w walce z terroryzmem jest przewidywanie kierunku tych zmian. Trzyczęściowy dokument "Rządy terroru" opisuje skomplikowany charakter nowoczesnego terroryzmu, próbując odpowiedzieć na szereg bardzo istotnych pytań: kim sa nowi terroryści, co ich motywuje, jak są zorganizowani i jakie dzisiejsze trendy ukształtują przyszłe taktyki terrorystyczne. Ataki terrorystyczne na wielką skalę stały się cechą charakterystyczną nowoczesnego terroryzmu w ciągu ostatnich dziesięciu lat. W zamachach w Nowym Jorku (2001), na Bali (2002), Madrycie (2004) i Londynie (2005) testowano i doskonalono nowe metody terrorystyczne. Terroryści nauczyli się myślenia w kategoriach odbiegających od dotychczasowych konwencjonalnych strategii ataku i uczynili swym orężem nawet najbardziej niewinne przedmioty. 11 września z samolotów uczyniono bomby. W Londynie i Madrycie wykorzystano system transportu publicznego by zmaksymalizować siłę zniszczenia. Autorzy filmu szczegółowo analizują zamach w Madrycie by pokazać jak terroryści używali telefonów komórkowych do rozpoczęcia masowego ataku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×