Samucha - ostatnie lato na Kaukazie

Un dernier été dans le Caucase, Francja 2010

Samucha jest znakomitym jeźdźcem, pasterzem, muzykiem i gawędziarzem. Jak co roku, tak i teraz wyprawia się ze swym stadem dwu tysięcy owiec na kaukaskie równiny. Prawdopodobnie po raz ostatni.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Samucha - ostatnie lato na Kaukazie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W Tuszetii, małej krainie w Gruzji, tuż przy granicy z Czeczenią mieszka Samucha, który wśród miejscowych jest prawdziwą legendą. Sławny za sprawą swej odwagi, doświadczony pasterz czuje się już stary i zmęczony. Wypas owiec, które zaprowadzi na położone 4 tys. m. n.p.m. równiny, ma być dla niego tym ostatnim. Potem pieczę nad stadem przejmą synowie Samuchy. Starej kaukaskiej tradycji musi stać się zadość. Dokument to opowieść o tradycji, powinności i relacji człowieka z przyrodą, sfilmowana w piersiach krajobrazach Kaukazu.

Samucha jest znakomitym jeźdźcem, pasterzem, muzykiem i gawędziarzem. Jak co roku, tak i teraz wyprawia się ze swym stadem dwu tysięcy owiec na kaukaskie równiny. Prawdopodobnie po raz ostatni. Tuszetia, mała kraina w Gruzji, tuż przy granicy z Czeczenią. To właśnie tutaj mieszka Samucha, który wśród miejscowych jest prawdziwą legendą. Sławny za sprawą swej odwagi, ten doświadczony pasterz czuje się już jednak stary i zmęczony. Tegoroczny wypas owiec, które zaprowadzi na położone 4 000 metrów n. p. m. równiny, ma być dla niego tym ostatni. Potem pieczę nad stadem przejmą synowie Samuchy. Starej kaukaskiej tradycji musi stać się zadość. "Samucha - ostatnie lato na Kaukazie" to nastrojowa opowieść o tradycji, powinności i relacji człowieka z przyrodą, sfilmowana w zapierających dech w piersiach krajobrazach Kaukazu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×