Ścigany

Polska 2010

Piotr Głowala na polecenie Wieczerzaka miał wykazać nieprawidłowości w Narodowych Funduszach Inwestycyjnych. Został porwany i zamordowany. Za zleceniodawcę policja uznała Janusza Lazarowicza.

 • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ścigany w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W 2004 roku 34-letni Piotr Głowala na skutek bankructwa zwrócił się o pomoc do Grzegorza Wieczerzaka, byłego prezesa PZU. Z polecenia Wieczerzaka Głowala miał na Śląsku odebrać dokumenty świadczące o nieprawidłowościach w Narodowych Funduszach Inwestycyjnych. Tego samego dnia mieli spotkać się w Warszawie. Do spotkania nie doszło, bo jak się 2 dni później okazało, Głowala został porwany i zamordowany. Policja uznała za zleceniodawcę Janusza Lazarowicza, prezesa jednego z NFI. Ten uciekł za granicę. Autorzy dokumentu odnaleźli go w RPA.

Gangsterzy, duże pieniądze, morderstwo, wielki biznes - scenariusz na wartki film akcji? Nie, oto historia śmierci inwestora giełdowego Piotra Głowali i historia życia podejrzanego o zlecenie tego zabójstwa Janusza Lazarowicza. W 2004 roku 34-letni Piotr Głowala, jeden z bardziej znanych graczy giełdowych na skutek swojego bankructwa zwraca się o pomoc do Grzegorza Wieczerzaka, byłego prezesa PZU. 24 maja z polecenia Wieczerzaka Głowala na Śląsku ma odebrać dokumenty świadczące o nieprawidłowościach w Narodowych Funduszach Inwestycyjnych. Po powrocie do Warszawy umawia się z Wieczerzakiem. Do spotkania jednak nie dochodzi, bo, jak się 2 dni później okazuje, Głowala został porwany i brutalnie zamordowany maczetą. W wyniku długotrwającego śledztwa policja na zleceniodawcę typuje Janusza Lazarowicza, prezesa jednego z NFI. Jednak nie dochodzi do jego aresztowania, ponieważ Lazarowicz ucieka za granicę. Od tamtej pory polska policja mimo wysyłanych listów gończych nie może odnaleźć Lazarowicza. Co nie udaje się organom ścigania, udaje się dokumentalistom Latkowskiemu i Pytlakowskiemu. Twórcy "Ściganego" docierają do Lazarowicza w RPA. Film jest zapisem nie tylko rozmowy z mężczyzną podejrzanym o zlecenie jednego z najgłośniejszych morderstw w świecie polskiego biznesu, ale także odtworzeniem zawiłej sprawy nieprawidłowości w funduszach inwestycyjnych.

Komentarze

Skomentuj
 • telewidz (gość)

  Jak zwykle w polskiej telewizji puszczają hity z przed 20 lat!! Ile można oglądać wciąż te same powtórki?? Jakby nie było ciekawych produkcji filmowych przez ostatnie dziesięciolecie :/

  26.07.2013 19:11
 • Mądry (gość)

  oO , dla mnie to coś nowego , musze to zobaczyć:)

  26.07.2013 15:54
 • kasia (gość)

  super film, mogłabym obejrzeć kolejne 100razy, nigdy mi sie nie nudzi, piękni aktorzy, cały film trzyma w napięciu, polecam

  24.12.2011 19:40
 • marta (gość)

  ja go nie ogladałam nigdy :P

  20.05.2010 22:17
 • waldek (gość)

  Akurat ten film można w kółko.

  20.05.2010 12:16
 • ... (gość)

  Ilez mozna puszczac w kolko jedno i to samo...Koszmar

  21.08.2009 18:57

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 6.8 Głosów: 11

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×