Segregacja - dylemat dr. Orbinskiego

Triage: Dr James Orbinski's Humanitarian Dilemma, Kanada 2007

Dokument o trudach niesienia pomocy potrzebującym i moralnych dylematach, poświęcony Jamesowi Orbinskiemu, byłemu przewodniczącemu międzynarodowej rady organizacji "Lekarze bez granic".

 • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Segregacja - dylemat dr. Orbinskiego w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 18.04.2010 04:25

  HBO2

 • Piątek 15.01.2010 23:35

  HBO2

 • Środa 13.01.2010 22:00

  HBO2

Opis programu

ZwińRozwiń

Jest wielu potrzebujących pomocy, ale trzeba umieć ocenić, kto potrzebuje jej najbardziej i jemu tej pomocy udzielić. Ta segregacja to prawdziwy humanitarny koszmar. Walka z czasem, brakiem zapasów, podejmowanie trudnych decyzji, kto zostanie poddany leczeniu, kto otrzyma jedzenie, kto będzie żył, a kto umrze. Z takimi trudnymi dylematami muszą zmagać się wszyscy niosący pomoc. Wśród nich jest dr James Orbinski, który w 1999 roku jako przewodniczący organizacji "Lekarze bez granic" otrzymał pokojową Nagrodę Nobla.

Niezwykły dokument poświęcony Jamesowi Orbinskiemu, byłemu przewodniczącemu międzynarodowej rady organizacji "Lekarze bez granic". Jest wielu potrzebujących pomocy, ale trzeba umieć ocenić, kto potrzebuje jej najbardziej i jemu tej pomocy udzielić. Ta segregacja to prawdziwy humanitarny koszmar. Walka z czasem, brakiem zapasów, podejmowanie trudnych decyzji, kto zostanie poddany leczeniu, kto otrzyma jedzenie, kto będzie żył, a kto umrze. Z takimi arcytrudnymi dylematami muszą zmagać się wszyscy niosący pomoc. Wśród nich dr James Orbinski, który w 1999 roku jako przewodniczący organizacji "Lekarze Bez Granic" otrzymuje pokojową nagrodę Nobla. To człowiek wielkiego serca, który jest obecny w Somalii podczas klęski głodu w 1992 roku oraz podczas ludobójstwa w Rwandzie w 1994. Doktor Orbinski to świadek zarówno tych najlepszych, jak i tych najokrutniejszych ludzkich zachowań, niewyobrażalnej przemocy, gwałtu i korupcji. Teraz, po latach traumatycznych przeżyć postanowił podjąć się najtrudniejszej misji - napisać głęboko osobistą i kontrowersyjną książkę o sensie swoich doświadczeń i istocie niesienia pomocy humanitarnej. Razem z twórcą filmowym, Patrickiem Reedem, ponownie wyjeżdża do Afryki, aby tam, na miejscu, skonfrontować dramatyczne wydarzenia przeszłości z teraźniejszością. Poruszający dokument o trudach niesienia pomocy potrzebującym, moralnych dylematach i piętnie traumatycznych życiowych doświadczeń.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×