Sekretny świat Lewisa Carrolla

The Secret World of Lewis Carroll, Wielka Brytania 2014

"Alicja w krainie czarów" to klasyka i trzecia najczęściej cytowana książka w języku angielskim, zaraz za Biblią i dziełami Szekspira. Dokument powstał z okazji 150. rocznicy publikacji działa.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Clare Bevan

Sekretny świat Lewisa Carrolla w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Clare Bevan Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

"Alicja w krainie czarów" to klasyka literatury dziecięcej i trzecia najczęściej cytowana książka w języku angielskim, zaraz za Biblią i dziełami Szekspira. Dokument powstał z okazji 150. rocznicy publikacji działa. Film pokazuje życie księdza Charlesa Dodgsona, znanego jako Lewis Carroll. Autorzy zagłębiają się zarówno w biografię pisarza, jak i Alice Liddell, dziewczynki która zainspirowała Carrolla do stworzenia postaci Alicji. W dokumencie wypowiadają się eksperci, autorzy biografii pisarza oraz wybitne postacie kultury.

Świetnie udokumentowana próba odtworzenia prawdziwych postaci i wydarzeń będących inspiracją dla "Alicji w krainie czarów". "Alicja w krainie czarów" to klasyka literatury dziecięcej i trzecia najczęściej cytowana książka w języku angielskim, zaraz za Biblią i dziełami Szekspira. Dokument Clare Bevan powstał z okazji 150. rocznicy publikacji działa. Film pokazuje życie księdza Charlesa Dodgsona, znanego na całym świecie jako Lewis Carroll. Autorzy zagłębiają się zarówno w biografię pisarza, jak i Alice Liddell, dziewczynki która zainspirowała Carrolla do stworzenia postaci Alicji. W dokumencie wypowiadają się eksperci, autorzy biografii pisarza oraz wybitne postacie kultury.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×