Selekcja: Odwrócony

Selekcja: Odwrócony, Polska 2018

Z Odry zostają wyłowione zwłoki nieznanego mężczyzny. Sprawę prowadzi Kuba Walczak z wrocławskiego wydziału kryminalnego. Orientuje się, że jego śledztwo łączy się z operacją oficera delegatury CBŚP.

 • Gatunek: Film kryminalny

Selekcja: Odwrócony w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 11.08.2019 20:00

  TV 4

Multimedia

Obsada

 • Michał Mrozek
 • Łukasz Garlicki
 • Barbara Kurzaj
 • Maciej Kowalik
 • Magda Margulewicz
 • Izabela Bukowska-Chądzyńska

Opis programu

ZwińRozwiń

Kulisy pracy antyterrorystów i tajnych operacji. Z Odry zostają wyłowione zwłoki nieznanego mężczyzny. Precyzyjny strzał w głowę oraz ciało obciążone kamieniami wskazują, że padł ofiarą porachunków mafijnych. Sprawę prowadzi Kuba Walczak z wrocławskiego wydziału kryminalnego. Natychmiast orientuje się, że jego śledztwo łączy się z operacją jego znajomej, Marii Zachary - oficera wrocławskiej delegatury CBŚP.

Film twórców hitów Czwórki - "Policjantek i Policjantów" i "Sprawiedliwych - Wydziału Kryminalnego" - który w konwencji kina akcji z rozbudowanymi wątkami kryminalnymi opowiada o kulisach pracy antyterrorystów i tajnych operacji. Znajdziemy tu echa i drugie dno wydarzeń ukazanych w pierwszym filmie, zatytułowanym "Selekcja". Z Odry zostają wyłowione zwłoki nieznanego mężczyzny. Precyzyjny strzał w głowę oraz ciało obciążone kamieniami wskazują, że padł ofiarą mafijnych porachunków. Co gorsza, denat miał związek z lokalnymi strukturami partyjnymi. Sprawę prowadzi Kuba Walczak z wrocławskiego Wydziału Kryminalnego. Natychmiast orientuje się, że jego śledztwo łączy się z operacją jego znajomej, Marii Zachary, oficer wrocławskiej delegatury CBŚP. Zachara oraz jej działający pod przykryciem agent, Bury, rozpracowywali niebezpieczną grupę przestępczą pod kierownictwem Barbary Radwaniec, której prawą ręką jest gangster Maksym. Ilość zebranego materiału operacyjnego jest tak duża, że tylko kwestią czasu było, kiedy przestępcy zostaną zatrzymani. Co mogło pójść nie tak? Wszystko. Historia opowiedziana w filmie jest uzupełnieniem wydarzeń przedstawionych w "Selekcji". Tym razem przyjrzymy się działaniom wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci w tajnych misjach, prostytutki, wielkie pieniądze i lista haków na lokalnych biznesmenów. Dobro mieszające się ze złem oraz uczciwość i przyjaźń policjantów, którzy płacą najwyższą cenę za swoje poświęcenie. A wszystko to okazuje się niewystarczające, gdy w grę wchodzą związki świata przestępczego z ludźmi na najwyższych szczeblach władzy.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×