Serbska mafia - dziedzictwo Arkana

Arkan's Legacy: The Serbian Mafia, Francja 2018

Dzieje jednej z najbardziej kontrowersyjnych formacji paramilitarnych w historii współczesnej Europy. W swojej ojczyźnie byli bohaterami, ale świat traktuje ich jak zbrodniarzy.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Jerome Pierrat

Serbska mafia - dziedzictwo Arkana w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 20.10.2019 00:05

  Nowa TV

 • Piątek 16.08.2019 22:50

  FOKUS TV

 • Premiera

  Niedziela 11.08.2019 21:05

  FOKUS TV

Multimedia

Twórcy

 • Jerome Pierrat Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dzieje jednej z najbardziej kontrowersyjnych formacji paramilitarnych w historii współczesnej Europy. W swojej ojczyźnie byli bohaterami, ale świat traktuje ich jak zbrodniarzy. Byli członkowie Serbskiej Straży Ochotniczej, których nazywano Tygrysami Arkana, do tej pory są przekonani, że zrobili to, co do nich należało. Autorzy dokumentu ukazują, jak przebiegały dalsze losy tych bojowników. Wielu z nich zasiliło szeregi serbskiej mafii, która sprzedaje w Europie kobiety, narkotyki i broń. Innych wcielono do armii.

Dzieje jednej z najbardziej kontrowersyjnych formacji paramilitarnych w historii współczesnej Europy. W swojej ojczyźnie byli bohaterami, ale świat traktuje ich jak zbrodniarzy. Byli członkowie Serbskiej Straży Ochotniczej, których nazywano Tygrysami Arkana, do tej pory są przekonani, że zrobili to, co do nich należało. Autorzy dokumentu ukazują, jak przebiegały dalsze losy tych bojowników. Wielu z nich zasiliło szeregi serbskiej mafii, która sprzedaje w Europie kobiety, narkotyki i broń. Innych wcielono do armii. Spośród nich wywodził się późniejszy zabójca premiera Serbii Zorana Dzindzicia. Część byłych członków Serbskiej Straży Ochotniczej wróciła do domu i tam wspomina momenty chwały.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×