Siedem kontenerów i jedno ciało

Sieben Mulden und eine Leiche, Szwajcaria 2007

Na krótko przed urodzinami szwajcarski filmowiec Thomas Haemmerli dowiedział się o śmierci matki. Prawdziwy szok przeżył jednak, kiedy wraz z bratem odwiedził mieszkanie nieboszczki.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Thomas Haemmerli

Siedem kontenerów i jedno ciało w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Thomas Haemmerli Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Na krótko przed urodzinami szwajcarski filmowiec Thomas Haemmerli dowiedział się o śmierci matki. Prawdziwy szok przeżył jednak, kiedy wraz z bratem odwiedził mieszkanie nieboszczki. Spodziewał się zastać bałagan. To, co zobaczył na miejscu, przekroczyło jego najstraszniejsze oczekiwania. Miesiąc zajęło Thomasowi i jego bratu Erikowi posprzątanie mieszkania, w którym ich matka zgromadziła całe mnóstwo mniej lub bardziej wartościowych przedmiotów. Z odpadków, którymi bracia zdołali napełnić siedem kontenerów, wyłoniła się historia ich rodziny.

Na krótko przed czterdziestymi urodzinami szwajcarski filmowiec Thomas Haemmerli dowiedział się o śmierci matki. Prawdziwy szok przeżył jednak, kiedy wraz z bratem odwiedził mieszkanie nieboszczki. „Spodziewaliśmy się zastać bałagan” - przyznawał. „Ale to, co zobaczyłem na miejscu, przekroczyło moje najstraszniejsze oczekiwania”. Miesiąc zajęło Thomasowi i jego bratu Erikowi posprzątanie mieszkania, w którym ich matka zgromadziła całe mnóstwo mniej lub bardziej wartościowych przedmiotów. „Powoli przedzieraliśmy się przez tę górę” - wspomina reżyser. „Odkryliśmy wiele dokumentów z rodzinnych archiwów, w tym zdjęcia z lat 80. XIX wieku, filmy z lat 30. i 40., jak również amatorskie nagrania matki. To wszystko dało mi impuls, aby nakręcić film”. Z odpadków, którymi bracia zdołali napełnić siedem kontenerów, wyłoniła się historia ich rodziny - historia, w której role do odegrania mieli baronowie i książęta, latynoscy kochankowie i nazistowscy oficerowie, a nawet... młody Kofi Annan.

Komentarze

Skomentuj
  • erk@...

    ciekawe co za brudas

    13.02.2013 22:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×