Siewca nadziei

Siewca nadziei, Polska

Podstawowym zadaniem misjonarza jest głosić Dobrą Nowinę, pomagać ludziom odnajdywać nadzieję i przywracać godność. Ojciec Marian Żelazek SVD, który 56 lat pracował w Indiach, takim misjonarzem był.

 • Czas trwania: 36 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Andrzej Biernacki

Siewca nadziei w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Andrzej Biernacki Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Podstawowym zadaniem misjonarza jest głosić Dobrą Nowinę, pomagać ludziom odnajdywać nadzieję i przywracać godność. Niewątpliwie o. Marian Żelazek SVD, który 56 lat pracował w Indiach, takim misjonarzem był. Nim jednak zaczął zasiewać nadzieję wśród tych, do których został posłany, najpierw sam musiał ocalić własną nadzieję w czasie pięciu okrutnych lat spędzonych w obozach koncentracyjnych. O bogatym życiu misjonarza trędowatych, kandydata do pokojowej Nagrody Nobla opowiada ten film, który powstał w 100-lecie jego urodzin.

Podstawowym zadaniem misjonarza jest głosić Dobrą Nowinę, pomagać ludziom odnajdywać nadzieję i przywracać godność. Niewątpliwie o. Marian Żelazek SVD, który 56 lat pracował w Indiach, takim misjonarzem był. Nim jednak zaczął zasiewać nadzieję wśród tych, do których został posłany, najpierw sam musiał ocalić własną nadzieję w czasie pięciu okrutnych lat spędzonych w obozach koncentracyjnych. O bogatym życiu misjonarza trędowatych, kandydata do pokojowej Nagrody Nobla i - jak wierzymy - przyszłego świętego, opowiada ten film, który powstał w 100-lecie jego urodzin.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×