Skan ciał

Biometrie - Fenêtre sur corps, Kanada/Francja 2012

Podstawą identyfikacji tożsamości człowieka stają się szczegółowe dane biometryczne. Autorzy dokumentu zastanawiają się, gdzie leży granica intymności jednostki wobec wszelkiego rodzaju służb.

  • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Patrice Desenne, Bernard Jourdain

Skan ciał w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Patrice Desenne Reżyseria
  • Bernard Jourdain Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Na przejściach granicznych stosuje się coraz bardziej zaawansowane techniki biometryczne. Podstawą identyfikacji tożsamości człowieka stają się szczegółowe informacje o jego wyglądzie i cechach charakterystycznych. Autorzy dokumentu zastanawiają się, gdzie leży granica intymności jednostki wobec wszelkiego rodzaju służb czy instytucji publicznych oraz czy ludzie mają świadomość do jakiego stopnia są inwigilowani.

"Paszport, proszę!" wygląda na to, że to polecenie wydawane podróżującym przez służby graniczne na całym świecie niedługo okaże się niepotrzebne i przestanie być przez nie używane. Coraz bardziej zaawansowane techniki biometryczne stają się coraz bardziej powszechne i to nie tylko na przejściach granicznych. Podstawą identyfikacji, rozpoznania tożsamości właściwego człowieka stają się coraz bardziej szczegółowe, osobiste, żeby nie powiedzieć intymne informacje o nas, o naszym wyglądzie i jego cechach charakterystycznych. Gdzie leży granica naszej intymności wobec wszelkiego rodzaju służb czy instytucji publicznych, czy w ogóle mamy świadomość do jakiego stopnia jesteśmy inwigilowani i jakie informacje o nas są w posiadaniu tychże służb? Czy godzimy się na to? Te i inne pytanie stawiają twórcy niniejszego dokumentu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×