Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption, USA 1994

Bankier Andy Dufresne został niesłusznie oskarżony o zabójstwo żony i jej kochanka. Skazany na bezterminowy pobyt w ciężkim więzieniu Shawshank Andy przeżywa dzięki pomocy czarnoskórego współwięźnia.

 • Czas trwania: 142 minut, Gatunek: Dramat psychologiczny
 • Reżyseria: Frank Darabont

8

Ocena redakcji

W gruncie rzeczy „Skazani na Shawshank” to dość schematyczna opowieść o marzeniach i woli przetrwania za wszelka cenę. Przy całym szacunku dla dobrej książki i scenariusza Stephena Kinga, znakomitej reżyserii Franka Darabonta oraz równie dobrej kreacji Tima Robbinsa, w tej samej tematyce „Motylek” a nawet „Ucieczka z Alcatraz”, są produkcjami lepszymi.

Skazani na Shawshank w telewizji

ZwińRozwiń
 • Powtórka

  Wtorek 12.09.2023 23:05

  TVN Fabuła

 • Powtórka

  Poniedziałek 11.09.2023 02:25

  TVN Fabuła

 • HIT Dnia

  Środa 06.09.2023 20:00

  TVN Fabuła

 • HIT Dnia

  Sobota 19.08.2023 22:05

  Metro

 • HIT Dnia

  Wtorek 15.08.2023 20:00

  TVN

 • Powtórka

  Czwartek 03.08.2023 23:50

  Warner TV

 • Niedziela 30.07.2023 18:15

  Warner TV

 • Powtórka

  Czwartek 08.06.2023 00:45 Odcinek 1

  Warner TV

 • Powtórka

  Niedziela 04.06.2023 21:00

  Warner TV

 • Powtórka

  Niedziela 14.05.2023 13:25

  Warner TV

 • Powtórka

  Czwartek 11.05.2023 19:00

  Warner TV

 • Powtórka

  Sobota 22.04.2023 13:45

  Warner TV

Multimedia

Obsada

 • Tim Robbins jako Andy Dufresne
 • Morgan Freeman jako Ellis Boyd "Red" Redding
 • Bob Gunton jako naczelnik Samuel Norton
 • William Sadler jako Heywood
 • Clancy Brown jako kapitan Byron Hadley
 • Gil Bellows jako Tommy Williams
 • Mark Rolston jako Bogs Diamond
 • James Whitmore jako Brooks Hatlen

Więcej »

Twórcy

 • Michael Greenwood Drugi reżyser
 • Thomas Schellenberg Drugi reżyser
 • John R. Woodward Drugi reżyser
 • Jesse V. Johnson Drugi reżyser
 • Kokayi Ampah Kierownik produkcji
 • David V. Lester Kierownik produkcji
 • Sue Bea Montgomery Kierownik produkcji
 • Michael Seirton Scenografia

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Bankier z Nowej Anglii Andy Dufresne został niesłusznie oskarżony o zabójstwo żony oraz jej kochanka i skazany na bezterminowy pobyt w ciężkim więzieniu Shawshank. Tylko dzięki pomocy czarnoskórego współwięźnia, Ellisa Boyda "Reda" Reddinga, udaje mu się przeżyć w tym wyjątkowo ponurym miejscu. Pewnego dnia w celi pojawia się nowy więzień, który opowiada, że poprzedni wyrok odsiadywał z zabójcą żony Andy'ego. Dufresne postanawia złożyć apelację, rozważa też plan ucieczki.

"To dość schematyczna opowieść o marzeniach i woli przetrwania za wszelka cenę. Przy całym szacunku dla dobrej książki i scenariusza Stephena Kinga, znakomitej reżyserii Franka Darabonta oraz równie dobrej kreacji Tima Robbinsa, w tej samej tematyce „Motylek” (1973) a nawet „Ucieczka z Alcatraz” (1979), są produkcjami lepszymi..."

Dramat na podstawie opowiadania Stephena Kinga o niesłusznie skazanym na dożywocie mężczyźnie, który stara się przetrwać w brutalnej, więziennej rzeczywistości. Przejmująca opowieść o nadziei, przyjaźni i pokucie za murami więzienia o zaostrzonym rygorze. Odsiadujący dożywocie Red (Freeman) i Andy Dufresne (Robbins), bankier niesłusznie skazany za morderstwo, tworzą nieprawdopodobną więź, która przetrwa ponad dwadzieścia lat. Wspólnie odkrywają, że nadzieja to ostateczny sposób na przetrwanie w przerażających warunkach i stale obecnym zagrożeniu.

Recenzje

 • W gruncie rzeczy „Skazani na Shawshank” to dość schematyczna opowieść o marzeniach i woli przetrwania za wszelka cenę. Przy całym szacunku dla dobrej książki i scenariusza Stephena Kinga, znakomitej reżyserii Franka Darabonta oraz równie dobrej kreacji Tima Robbinsa, w tej samej tematyce „Motylek” a nawet „Ucieczka z Alcatraz”, są produkcjami lepszymi.

  8/10

Komentarze

Skomentuj
 • Ramzes (gość)

  Kiedy wybuchnie smród, spójrzcie na mą twarz. Kiedy wybuchnie smród, spójrzcie na me ręce. Kiedy wybuchnie smród, spójrzcie na me usta. Kiedy wybuchnie smród, spójrzcie, one krzyczą, one krzyczą. Kiedy wybuchnie smród, spójrzcie na mnie. Kiedy wybuchnie smród, bądźmy razem. Kiedy wybuchnie smród, będzie śmierdzieć. Kiedy wybuchnie smród, proste rzeczy się nie zmienią.

  01.02.2023 23:29
 • Czubis penis (gość)

  Ten film. To prawdziwe arcydzieło.

  Straszną ochotę mam poruchać młodą szczupłą cipeczki. Może mieć 15 lat. Ja mam 51 lat

  27.11.2022 13:48
 • Czubis penis (gość)

  Do Weronika

  Mam ochotę cię wyruchać cipko i wylizać

  27.11.2022 13:04
 • Goźem

  Powinno być do 23:55 a nie 22:55, posrało im się. Skoro film trwa 142 minuty bez reklam, nie może trwać 115 z nimi, to absurd!

  23.11.2022 00:10
 • Weronika (gość)

  Ktoś chyba nie umie liczyć. Wg programu film powinien się już skończyć, a tu dopiero przygotowuje chłopaka do matury.22.58

  22.11.2022 22:58
 • Embed "24f4501d-a71b-da8b-f17e-39e4d354d68c,38f9d95a-3a33-c18a-dd18-7a36a631b099,embed.html" does not exist (#404) (gość)

  {Odblokuj | १ = ↓ ~~~~}} <! - Napisz powód odblokowania PONIŻEJ tej linii -> Glava 1.

  Mania Jovut Chesapeake Amatik, R. 24 sierpnia 1923 w Bolande. Земля, принадлежащая семье. Moja historia to Moi Oboi (Amargeusz Góral Starszy Amatic) Zadzwoniony późno। Po chwili zacząłem wchodzić na moje wzgórze। Być może ta nazwa wynika z tego, że nie rozumiem tych ludzi। ? Wzrosły aresztowania Mai w liceum। Przyszyła taśmę do moich spodni। ओस्टानोभलेन ? Futa i mi bardzo podobał się film „Agent 700” (Stowarzyszenie Dunab)। Zawsze potrzebowaliśmy błędów lub poprawek błędów związanych z medlennoy lentoy। Mam długą historię tapet Amargeusz

  ... होइन, कुनै पनि कुरा हो। Bo ci dwaj wysłali moją listę do mojej przyszłej żony w koszuli। Treść: Drodzy Górale, agent jest w Londynie, a drugi w PARIJE। ThirdowNiemicaczwartasiui9mgt "

  aszta

  To jest prawdziwa lista, którą wysłał mi następnego dnia :) मैले लेखेको छु। Byłem 1997, skończyłem liceum Tak, żeby poznać tę głupią dziewczynę, która po raz pierwszy spotkała mnie w 20008। STANTE REBENCOM. skort jonira artykuł, który powiedział, że będzie to bardzo szybki ból ... och, po co ci to ...? Fukjukjardja 3400 2000 rok PAHNET COROVIM PIROGOM W VIDI GODA:

  ser, suszone banany i pleśń z psiego ogona były długie i drogie, więc zapaliliśmy herbatę। Przyjechałem do Drafargarah utrom. Co jest jeszcze droższe। „Chodźmy do baru na drinka, wypijmy ***** Ścigaj się i jedz i sikaj, znajdź swojego mężczyznę।”

  - Dobry pomysł, jest wyjątkowy। Pomyśl o czasie.

  Prichina ...

  ... बार लेमुर मोलचाल, काक डेरिएमो। Chase powiedział: "Chodźmy do domu, prześpijmy się przez kwadrans!"

  „Każdy ma dobre imię!

  15:00 बजे w kościele było południe, ale to tylko niektóre pytania।

  Powód, dla którego użyli bazy। Idź cholernie zmęczona kobieto i przestań teraz। Aby to zmaksymalizować, idź w prawo. z nawy। Jeśli chcesz zostać granatnikiem i dołożyć do grosza? "na presję, zrób to। ON wylał wodę z jego uszu i śmierć z butów। Byli grubi i pieprzeni. Tak więc, aby zastosować Coca-Colę, Sahaj zjadł sześć książek z butami i magią। Również to jest Meigza i sprawdź jej pełną nową kolekcję interesujących ładunków przedmioty i gadżety। Tam prostytutki i oszuści też widzieli krew wielu wielkich mędrców। Rice „Ona jest prostytutką”, powiedział Chale। Ja zamiast energii pojawiłem się jak wisienka। उदाहरणका लागि, zobaczyć prostytutkę w nietoperze to zobaczyć postać। Zły Socctor aż do Śmierdzącego Pinferno, cały seks।

  - Co to jest? - спросил.

  - Do widzenia, użyj swojego fiuta। ?

  - Zapomnij o mojej dziedzinie।

  - To niedobrze, bachorze, kotlet schabowy।

  - Teraz zapomniałam iść na wieś i jest dla kelnera।

  Jacek! Jacek!

  - Zapomnij, spróbuję uprawiać seks przez siedem minut (grając sto czterdzieści wiśni)! - Gdzie to zostawiłeś?

  - W restauracji nie ma smoły?

  - Planuję wyścig, w którym kręcisz tyłkiem! !

  - Z biegiem czasu, dopóki cię nie ugryzę!

  Chase wypuścił dym ze swojego tyłka।

  - 165, 180, 195, 210 - Staram się być lepszy 230. I odegrał kluczową rolę we wdrożeniu z lat 150.। To mama z kuponem 230. Och, nie ma głodu, lody trzeba jeść! Wszystko

  jizzed।

  „३ minuty seksu” – powiedział।

  Wzięła kutasa i zaszyła go।

  - Teraz karma!

  Kogda Predstaville Choud...

  Siedem i pół minuty seksu। Strona चेरी मिनेट, Agmet Ametic। Pokaż swoją płeć.

  - To jest Slava Sha (E), oskarżenie।

  W pudełku jest tyle zabawy।

  - Co Dela, Amatik? Z

  - ?! Z moim jajkiem numer 27!

  - थाहा ! collode मा Praca! Chodź, przestań to gówno, chodź!

  Poszukujemy dobrych i dobrych agentów। sam najlepszy, najpiękniejszy i najlepszy cukierek (mysz)।

  Hodji ulыbnulsya। ! Nonsens Pokrój jajko na szachy! "

  Wypełnione uwagi dotyczące terminu।

  - Imię i nazwisko?

  - Shhmatnaya Matematic

  - Data urodzenia?

  - A co z doświadczeniem kolana?! -

  usłyszał!

  - Czy jesteś Godavue? !!

  „Surrey przemawia do mnie zaskakująco! "

  - Witaj!

  - Czym jesteś?!

  - Ta piekielna komedia!

  - To jest niesamowite! Przyszłość to kolejne „CASALI”!

  - Otóż to!

  - Jeśli zmiana nie jest otwarta, czy może być gorąco?!

  - Uh ... pies * ** ** Znaczenie: Nic!

  Artykuł Vidatki "Doug Pan" i gdzie spadł Możemy być szczęśliwi dzień i noc, nasza bomba! ! NA VERNULSA CHERREZ NECOTOROE czas। ON przyłożył długopis do nosa। W takim razie: przyjdź, idź do biura! Masz klucz! "

  Uroczystość była zwieńczeniem TSDiK को „S&K गोप्य सेवा”। Pomóż opracować ten artykuł lub sekcję. Podwozie nie pasuje idealnie। Penis jest słodki, to dużo, ta brata Bardzo Crasivo, Crasivo, Crasivo, Crasivo, Crasivo, Crasivo. Fira założyła biuro z szybkim, zepsutym komputerem, niepewnym snem i mnóstwem zwierząt w uglum। Pokemon Chase to znana twarz palaczy gadżetów, ale zażywa 0212 tabletek dziennie। , połamane zęby, przekrzywione okulary, połamany bezzębny ślad kota wydawał się czerwony. ON czytał księgę śmierci siedząc na rozbitym alkoholu।

  - POGOUNY मा DOBRO witamy ।

  - To jest wyjątkowe, mój kutas nie ma siły, zawsze pozwalają nam zobaczyć, że mamy na fiucie trzy ariki।

  ! - Grupa samców ma trzy jaja, na przykład wykluł się ptak, ale to drugie jajo ptaka!

  - Kobiety mają cztery jajka! -

  ! Emocjonalne przyciąganie piersi i penisa। Nie, kochają jajka (dwa), ale uwielbiają produkt sekrecyjny, w którym wykluwają się jajka !! Porozmawiajmy o wcieraniu soli w moje rany - och! Denerwujący!

  - Arunda, Horoshia Tush! - Dodać.

  - I bzdury, mylisz się, mylisz się! थाहा छ

  - Kokokokukukurva !!!

  slishcom poszdno i slishcom poszdno.

  - Nie chcę powiedzieć martwy, ostatnio nic nie zauważyłem, są komary i koszary, może narzekać। ***** powiedział Fyute

  - Jak mogę pomóc, *****?

  - Nie, dzięki, ale ostatnio nie chcę zabijać ludzi kochających pokój, tylko żartuję।

  - Nie jesteś zmęczony, nie jesteś wolny। इज

  - W moim wzorowym umyśle wciąż jest tyle rzeczy:

  "Moya melenkaya sperma edet *****?"

  वर्ष `गोड z powrotem brama jego domu została uderzona przez molnia. Dlaczego nie spojrzeć na pudełko w jednym, nie otwórz przestrzeń i zapewnij blat dla Top Bath Top firmy Noah। Będziesz zaskoczony, gdy uderzy molnia। Rozbił jajko i wyjął je z piór. Cóż, wiem, wiemy i wiemy। Rolnik spalił ziarno। , !

  "प्रविल्नाया मास्क, kucyk wkurzył słowo kluczowe na ludzi w Spark!"

  - हो मेरो *****, płonę! Pocałunki jak mrówka żaba। Dildo, pieprzą twoją ***** dupę i dostają się na biodra। Radować się Twoja firma!

  - मार्फत *****! , अर्नोल्ड केगेल। Ile razy mieć orgazm pozamałżeński na jądrach i skórze pochwy?! „Konsensus w sprawie szklanego zatyczki do kolan to coś więcej niż szara agenda। BETTI DODSON VAMI SKAGET?! utsaw

  sól pieprzowa

  Чесапику: एजे Agent w Segodanya. Twoje spotkania, ale twoja próbka nawozu to 581 siedem i Siedemdziesiąt może być najlepszym dostępnym। !!!! "

  Glava 2: Penisa dla YouTuberów.

  To był kolejny dotyk i Chase przespał całą tę scenę gnoju :) Kocham cię tak bardzo, kocham cię tak bardzo. "Idź, ***** *****, Nasutnu! " Po prostu staramy się pozbyć problemu płci i pozbyć się go, aby zaprosić więcej। सेक्टर पिन्फरन snachala w polskiej czapce, a potem naciąga ją na pięść शार्फ। Nie ma alternatywy dla emerytury। Warto pamiętać, że mam dużo pracy। ! Postaram się z tobą wkrótce porozmawiać। Lez go w sprawach zięcia i alchemika *****। Swoją drogą dużo oddania, dużo zabawy, dużo zabawy, dużo zabawy। Tak bardzo cię kocham. , Jedną z wymówek było rozczarowanie i w końcu ON zrobiłem to? चित्र ... pościg za dupą Wyjdź, dziś wieczorem jest tyle ton owadów, że synowie z wiejskiego stada próbują tego samego Hej, ten madaliko I dużo „। Dużo przysmaków। Dużo edy!

  ***** र ***** po teście wiedzy ।

  - Ankieta, przyszłość? खेलमा Pościg przemówił।

  - zajmowałem się sportom। Jak dla mnie

  - Jeśli upał jest zły, kolego?!

  „Mam artykuł w sekcji ***** o tej cholernej rzeczy na moim *****!

  - Ho.

  - ***** Sobaka. Oh!

  „Ale śni mi się, że Pinfarno polizał i złamał mi tyłek!”

  - ***** Mana, ***** Sebe, ***** Sebe, ***** Sebe, Niplaho!

  W środku obiadu

  „ट्राहनी मेन्या” Chase powiedział kelnerce। - DA, AL, to brzmi dla mnie dość gównianie। Wygląda na to, że BT też nie jest dla mnie। Widzisz, BT nie jest nawet dla mnie।

  - , हो ?! - OFFICIA kobieta zwymiotowała i zapowiedziała - Do każdej kolacji dodajemy prezerwatywy za 25 zł।

  „Dają ci prezerwatywy za darmo” – powiedział sir।

  Wypił kilka grubych stóp w dół, a jego nogi się zezłościły i zaczęły ssać ciała innych ludzi। Jeśli to w porządku Chciałbym, żeby wszystko było dobrze!

  – Do prezerwatyw – powiedział Chase Kress। - , 26

  - platno। Będzie pierwszym, który wygłosi prezentację।

  „Na obiad wszyscy… czy jesteś dziewicą?”

  - O czym mówisz?!

  - Sok! Uwielbiam maltretować dziewczyny!

  - Davai, zboczeńcu!

  Manogo Pogoni.

  "पोकोमा ..." - powiedział Fyute।

  - Gówniana biblioteka!

  Mądrość to najpiękniejsza rzecz na świecie। Ścigaj swoje przekleństwa przez cały dzień jak gówno। Czekamy, aż my dwoje, z Bożą pomocą, zobaczymy również nas, ale będziemy rozczarowani! Chase wrócił do biura i wyciągnął jednego z moich żołędzi Swoją drogą jest szeroki zakres działań: od „Chuźmietek: WPierdal”।

  - Mam dostęp do wibratora dla tej dziewczyny। A ja i ja będziemy komediowymi dupkami, żeby się z tego wydostać ************************************ ************************************************** * * *******

  Dick, mamy spotkanie, Chad czytał - jego głos utknął w ***** - ***** !!! Zapomnij o kolekcjonowaniu !!!

  19.04.2022 15:36
 • viv

  Wybitny. Widziałam z 10 razy, ale za każdym razem podtrzymuję opinię. Uwielbiam Freemana.

  08.03.2022 00:38
 • olka

  Zwykły film w więziennym klimacie. Parę dobrych kreacji i tyle. NIe rozumiem zachwytu

  07.03.2022 18:10
 • PRL (gość)

  Radecki imbecylu!!! Do Papillon ze Stevem McQueenem , ,,Motylek " ma wiek a do ,,Skazani na Shawshank EON!!! A PRL pomylił frazę zamiast Skazani na Shawshank napisał Motylek ,co nie zmienia słusznego prawienia!

  07.03.2022 10:22
 • PRL (gość)

  Radecki.. recenzent ..kto to do kurwy nędzy jest!? Wypociny tego pana ,,na temat" są na poziomie goryla! ,,Motylek " jest podług tego grafomana i pseudo znaffcy , gorszym KINEM niż jakiś gówniany ,,Motylek" czyli popłuczyny po Papillon=Motyl z Stevem McQueenem !!!!!! Jebnąć w tępe łby to mało! tych wykształcenców .,tego retarda Radeckiego i tą schlampe Cielecką!!

  07.03.2022 10:15
 • Czubis penis (gość)

  Super film

  06.03.2022 21:59
 • ~PARAGRAF (gość)

  I znów, ktoś bez polotu i wyobraźni, kolejny raz terroryzuje mnie tym filmem. Film,skądinąd, bardzo dobry. Ale na Boga ! Ileż razy można go oglądać ? Takie nieprofesjonalne ustawianie ramówek,może doprowadzić do tego,że najlepszy film, najlepsze dzieło filmowe,może doprowadzić do odruchów wymiotnych. A żeby zaoszczędzić sobie niemiłych wrażeń i mojej wątrobie,dzisiaj zbojkotuję emisję tego filmu i poszukam sobie równie ciekawej pozycji, choć to graniczyć będzie niemalże z cudem.Taką mamy nudną,niestety ,telewizję,że często zastanawiam się,do kogo te chore programy/pozycje są adresowane. Podobnie jest z reklamami,które w chamski sposób przerywają emisję,np. filmów i zaczynamy mieć dwa filmy w jednym. Tak to szanowany jest widz. Kanałów w bród,a w nich wielkich badziewi niemało,więc pewnie książka będzie najlepszym rozwiązaniem,na dzisiejszy wieczór.

  27.09.2021 17:09
 • Nowa (gość)

  Oglądałam ten film dwa razy, chętnie obejrzę kolejny. Piękny film polecam.

  03.03.2021 21:13
 • heb3b (gość)

  oglądałem ten film z kilkadziesiąt (jak nie więcej) razy. Z przyjmemnością obejrzę kolejny raz.

  03.03.2021 14:58
 • Maciek (gość)

  Do Ciulsko. Czy propozycja wciaz aktualna ?? Jestem chetny

  22.11.2020 14:24
 • T.K (gość)

  Film który poprostu trzeba zobaczyć.

  13.11.2020 16:58
 • Rozal (gość)

  MEGA Film Idealna produkcja Oglãdałem cały więcej niż 10 razy a wszystkie podejscia ponad 20 razy ( zasnalem albo zmeczenie ) Zachecam Was bardzo pozdrawiam

  04.10.2019 19:22
 • nie zaczynajcie oglądać bo ciężko się oderwać (gość)

  to jest arcydzieło, tak książka jak film, jak gra aktorska, muzyka, zdjęcia, reżyseria, scenariusz itp. Najlepszy film jaki kiedykolwiek powstał.

  07.09.2019 23:54
 • Qwerty (gość)

  Moim zdaniem film jest znakomity. Nie rozumiem, co złego widzi w nim recenzent. Od początku film wciąga widza, a to jest rzecz nadzwyczajna. Kilka razy widziałam o chętnie obejrzę raz jeszcze.

  27.07.2019 12:12
 • Anetka (gość)

  Wlasnie ogladam.Jest juz po polnocy ale nie moge sie oderwac!

  03.07.2019 00:31
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 8.5 Głosów: 98

Nagrody

 • Oscar 1995

  • (Nominacja) Najlepszy film
  • (Nominacja) Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Morgan Freeman
  • (Nominacja) Najlepszy scenariusz adaptowan
  • (Nominacja) Najlepsza muzyka
  • (Nominacja) Najlepsze zdjęcia
  • (Nominacja) Najlepszy dźwięk
  • (Nominacja) Najlepszy montaż
 • Złoty Glob 1995

  • Najlepszy scenariusz
  • (Nominacja) Najlepszy aktor: Morgan FreemanMorgan Freeman

Ciekawostki

 • Opowiadanie "Rita Hayworth and Shawshank Redemption", które stało się podstawą scenariusza, Darabont zaczerpnął z wydanego w 1982 r. tomu "Different Seasons" mistrza horroru Stephena Kinga. W tym wypadku chodzi o grozę szczególnego rodzaju, wynikającą z 20-letniego pobytu za kratkami, bowiem tytułowy Shawshank to więzienie stanowe o zaostrzonym rygorze.

 • Film jest kinowym debiutem reżyserskim scenarzysty hollywoodzkiego, Franka Darabonta.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×