Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption, USA 1994

Bankier Andy Dufresne został niesłusznie oskarżony o zabójstwo żony i jej kochanka. Skazany na bezterminowy pobyt w ciężkim więzieniu Shawshank Andy przeżywa dzięki pomocy czarnoskórego współwięźnia.

 • Czas trwania: 142 minut, Gatunek: Dramat psychologiczny
 • Reżyseria: Frank Darabont

8

Ocena redakcji

W gruncie rzeczy „Skazani na Shawshank” to dość schematyczna opowieść o marzeniach i woli przetrwania za wszelka cenę. Przy całym szacunku dla dobrej książki i scenariusza Stephena Kinga, znakomitej reżyserii Franka Darabonta oraz równie dobrej kreacji Tima Robbinsa, w tej samej tematyce „Motylek” a nawet „Ucieczka z Alcatraz”, są produkcjami lepszymi.

Skazani na Shawshank w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Tim Robbins jako Andy Dufresne
 • Morgan Freeman jako Ellis Boyd "Red" Redding
 • Bob Gunton jako naczelnik Samuel Norton
 • William Sadler jako Heywood
 • Clancy Brown jako kapitan Byron Hadley
 • Gil Bellows jako Tommy Williams
 • Mark Rolston jako Bogs Diamond
 • James Whitmore jako Brooks Hatlen

Więcej »

Twórcy

 • Michael Greenwood Drugi reżyser
 • Thomas Schellenberg Drugi reżyser
 • John R. Woodward Drugi reżyser
 • Jesse V. Johnson Drugi reżyser
 • Kokayi Ampah Kierownik produkcji
 • David V. Lester Kierownik produkcji
 • Sue Bea Montgomery Kierownik produkcji
 • Michael Seirton Scenografia

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Bankier z Nowej Anglii Andy Dufresne został niesłusznie oskarżony o zabójstwo żony oraz jej kochanka i skazany na bezterminowy pobyt w ciężkim więzieniu Shawshank. Tylko dzięki pomocy czarnoskórego współwięźnia, Ellisa Boyda "Reda" Reddinga, udaje mu się przeżyć w tym wyjątkowo ponurym miejscu. Pewnego dnia w celi pojawia się nowy więzień, który opowiada, że poprzedni wyrok odsiadywał z zabójcą żony Andy'ego. Dufresne postanawia złożyć apelację, rozważa też plan ucieczki.

"To dość schematyczna opowieść o marzeniach i woli przetrwania za wszelka cenę. Przy całym szacunku dla dobrej książki i scenariusza Stephena Kinga, znakomitej reżyserii Franka Darabonta oraz równie dobrej kreacji Tima Robbinsa, w tej samej tematyce „Motylek” (1973) a nawet „Ucieczka z Alcatraz” (1979), są produkcjami lepszymi..."

Adaptacja opowiadania Stephena Kinga. Andy Dufresne, bankowiec z Nowej Anglii, trafia do więzienia za zamordowanie swojej żony i jej kochanka. Mężczyzna musi przetrwać w brutalnym świecie rządzonym przez strażników i współwięźniów.

Recenzje

 • W gruncie rzeczy „Skazani na Shawshank” to dość schematyczna opowieść o marzeniach i woli przetrwania za wszelka cenę. Przy całym szacunku dla dobrej książki i scenariusza Stephena Kinga, znakomitej reżyserii Franka Darabonta oraz równie dobrej kreacji Tima Robbinsa, w tej samej tematyce „Motylek” a nawet „Ucieczka z Alcatraz”, są produkcjami lepszymi.

  8/10

Komentarze

Skomentuj
 • Embed "24f4501d-a71b-da8b-f17e-39e4d354d68c,38f9d95a-3a33-c18a-dd18-7a36a631b099,embed.html" does not exist (#404) (gość)

  {Odblokuj | १ = ↓ ~~~~}} <! - Napisz powód odblokowania PONIŻEJ tej linii -> Glava 1.

  Mania Jovut Chesapeake Amatik, R. 24 sierpnia 1923 w Bolande. Земля, принадлежащая семье. Moja historia to Moi Oboi (Amargeusz Góral Starszy Amatic) Zadzwoniony późno। Po chwili zacząłem wchodzić na moje wzgórze। Być może ta nazwa wynika z tego, że nie rozumiem tych ludzi। ? Wzrosły aresztowania Mai w liceum। Przyszyła taśmę do moich spodni। ओस्टानोभलेन ? Futa i mi bardzo podobał się film „Agent 700” (Stowarzyszenie Dunab)। Zawsze potrzebowaliśmy błędów lub poprawek błędów związanych z medlennoy lentoy। Mam długą historię tapet Amargeusz

  ... होइन, कुनै पनि कुरा हो। Bo ci dwaj wysłali moją listę do mojej przyszłej żony w koszuli। Treść: Drodzy Górale, agent jest w Londynie, a drugi w PARIJE। ThirdowNiemicaczwartasiui9mgt "

  aszta

  To jest prawdziwa lista, którą wysłał mi następnego dnia :) मैले लेखेको छु। Byłem 1997, skończyłem liceum Tak, żeby poznać tę głupią dziewczynę, która po raz pierwszy spotkała mnie w 20008। STANTE REBENCOM. skort jonira artykuł, który powiedział, że będzie to bardzo szybki ból ... och, po co ci to ...? Fukjukjardja 3400 2000 rok PAHNET COROVIM PIROGOM W VIDI GODA:

  ser, suszone banany i pleśń z psiego ogona były długie i drogie, więc zapaliliśmy herbatę। Przyjechałem do Drafargarah utrom. Co jest jeszcze droższe। „Chodźmy do baru na drinka, wypijmy ***** Ścigaj się i jedz i sikaj, znajdź swojego mężczyznę।”

  - Dobry pomysł, jest wyjątkowy। Pomyśl o czasie.

  Prichina ...

  ... बार लेमुर मोलचाल, काक डेरिएमो। Chase powiedział: "Chodźmy do domu, prześpijmy się przez kwadrans!"

  „Każdy ma dobre imię!

  15:00 बजे w kościele było południe, ale to tylko niektóre pytania।

  Powód, dla którego użyli bazy। Idź cholernie zmęczona kobieto i przestań teraz। Aby to zmaksymalizować, idź w prawo. z nawy। Jeśli chcesz zostać granatnikiem i dołożyć do grosza? "na presję, zrób to। ON wylał wodę z jego uszu i śmierć z butów। Byli grubi i pieprzeni. Tak więc, aby zastosować Coca-Colę, Sahaj zjadł sześć książek z butami i magią। Również to jest Meigza i sprawdź jej pełną nową kolekcję interesujących ładunków przedmioty i gadżety। Tam prostytutki i oszuści też widzieli krew wielu wielkich mędrców। Rice „Ona jest prostytutką”, powiedział Chale। Ja zamiast energii pojawiłem się jak wisienka। उदाहरणका लागि, zobaczyć prostytutkę w nietoperze to zobaczyć postać। Zły Socctor aż do Śmierdzącego Pinferno, cały seks।

  - Co to jest? - спросил.

  - Do widzenia, użyj swojego fiuta। ?

  - Zapomnij o mojej dziedzinie।

  - To niedobrze, bachorze, kotlet schabowy।

  - Teraz zapomniałam iść na wieś i jest dla kelnera।

  Jacek! Jacek!

  - Zapomnij, spróbuję uprawiać seks przez siedem minut (grając sto czterdzieści wiśni)! - Gdzie to zostawiłeś?

  - W restauracji nie ma smoły?

  - Planuję wyścig, w którym kręcisz tyłkiem! !

  - Z biegiem czasu, dopóki cię nie ugryzę!

  Chase wypuścił dym ze swojego tyłka।

  - 165, 180, 195, 210 - Staram się być lepszy 230. I odegrał kluczową rolę we wdrożeniu z lat 150.। To mama z kuponem 230. Och, nie ma głodu, lody trzeba jeść! Wszystko

  jizzed।

  „३ minuty seksu” – powiedział।

  Wzięła kutasa i zaszyła go।

  - Teraz karma!

  Kogda Predstaville Choud...

  Siedem i pół minuty seksu। Strona चेरी मिनेट, Agmet Ametic। Pokaż swoją płeć.

  - To jest Slava Sha (E), oskarżenie।

  W pudełku jest tyle zabawy।

  - Co Dela, Amatik? Z

  - ?! Z moim jajkiem numer 27!

  - थाहा ! collode मा Praca! Chodź, przestań to gówno, chodź!

  Poszukujemy dobrych i dobrych agentów। sam najlepszy, najpiękniejszy i najlepszy cukierek (mysz)।

  Hodji ulыbnulsya। ! Nonsens Pokrój jajko na szachy! "

  Wypełnione uwagi dotyczące terminu।

  - Imię i nazwisko?

  - Shhmatnaya Matematic

  - Data urodzenia?

  - A co z doświadczeniem kolana?! -

  usłyszał!

  - Czy jesteś Godavue? !!

  „Surrey przemawia do mnie zaskakująco! "

  - Witaj!

  - Czym jesteś?!

  - Ta piekielna komedia!

  - To jest niesamowite! Przyszłość to kolejne „CASALI”!

  - Otóż to!

  - Jeśli zmiana nie jest otwarta, czy może być gorąco?!

  - Uh ... pies * ** ** Znaczenie: Nic!

  Artykuł Vidatki "Doug Pan" i gdzie spadł Możemy być szczęśliwi dzień i noc, nasza bomba! ! NA VERNULSA CHERREZ NECOTOROE czas। ON przyłożył długopis do nosa। W takim razie: przyjdź, idź do biura! Masz klucz! "

  Uroczystość była zwieńczeniem TSDiK को „S&K गोप्य सेवा”। Pomóż opracować ten artykuł lub sekcję. Podwozie nie pasuje idealnie। Penis jest słodki, to dużo, ta brata Bardzo Crasivo, Crasivo, Crasivo, Crasivo, Crasivo, Crasivo. Fira założyła biuro z szybkim, zepsutym komputerem, niepewnym snem i mnóstwem zwierząt w uglum। Pokemon Chase to znana twarz palaczy gadżetów, ale zażywa 0212 tabletek dziennie। , połamane zęby, przekrzywione okulary, połamany bezzębny ślad kota wydawał się czerwony. ON czytał księgę śmierci siedząc na rozbitym alkoholu।

  - POGOUNY मा DOBRO witamy ।

  - To jest wyjątkowe, mój kutas nie ma siły, zawsze pozwalają nam zobaczyć, że mamy na fiucie trzy ariki।

  ! - Grupa samców ma trzy jaja, na przykład wykluł się ptak, ale to drugie jajo ptaka!

  - Kobiety mają cztery jajka! -

  ! Emocjonalne przyciąganie piersi i penisa। Nie, kochają jajka (dwa), ale uwielbiają produkt sekrecyjny, w którym wykluwają się jajka !! Porozmawiajmy o wcieraniu soli w moje rany - och! Denerwujący!

  - Arunda, Horoshia Tush! - Dodać.

  - I bzdury, mylisz się, mylisz się! थाहा छ

  - Kokokokukukurva !!!

  slishcom poszdno i slishcom poszdno.

  - Nie chcę powiedzieć martwy, ostatnio nic nie zauważyłem, są komary i koszary, może narzekać। ***** powiedział Fyute

  - Jak mogę pomóc, *****?

  - Nie, dzięki, ale ostatnio nie chcę zabijać ludzi kochających pokój, tylko żartuję।

  - Nie jesteś zmęczony, nie jesteś wolny। इज

  - W moim wzorowym umyśle wciąż jest tyle rzeczy:

  "Moya melenkaya sperma edet *****?"

  वर्ष `गोड z powrotem brama jego domu została uderzona przez molnia. Dlaczego nie spojrzeć na pudełko w jednym, nie otwórz przestrzeń i zapewnij blat dla Top Bath Top firmy Noah। Będziesz zaskoczony, gdy uderzy molnia। Rozbił jajko i wyjął je z piór. Cóż, wiem, wiemy i wiemy। Rolnik spalił ziarno। , !

  "प्रविल्नाया मास्क, kucyk wkurzył słowo kluczowe na ludzi w Spark!"

  - हो मेरो *****, płonę! Pocałunki jak mrówka żaba। Dildo, pieprzą twoją ***** dupę i dostają się na biodra। Radować się Twoja firma!

  - मार्फत *****! , अर्नोल्ड केगेल। Ile razy mieć orgazm pozamałżeński na jądrach i skórze pochwy?! „Konsensus w sprawie szklanego zatyczki do kolan to coś więcej niż szara agenda। BETTI DODSON VAMI SKAGET?! utsaw

  sól pieprzowa

  Чесапику: एजे Agent w Segodanya. Twoje spotkania, ale twoja próbka nawozu to 581 siedem i Siedemdziesiąt może być najlepszym dostępnym। !!!! "

  Glava 2: Penisa dla YouTuberów.

  To był kolejny dotyk i Chase przespał całą tę scenę gnoju :) Kocham cię tak bardzo, kocham cię tak bardzo. "Idź, ***** *****, Nasutnu! " Po prostu staramy się pozbyć problemu płci i pozbyć się go, aby zaprosić więcej। सेक्टर पिन्फरन snachala w polskiej czapce, a potem naciąga ją na pięść शार्फ। Nie ma alternatywy dla emerytury। Warto pamiętać, że mam dużo pracy। ! Postaram się z tobą wkrótce porozmawiać। Lez go w sprawach zięcia i alchemika *****। Swoją drogą dużo oddania, dużo zabawy, dużo zabawy, dużo zabawy। Tak bardzo cię kocham. , Jedną z wymówek było rozczarowanie i w końcu ON zrobiłem to? चित्र ... pościg za dupą Wyjdź, dziś wieczorem jest tyle ton owadów, że synowie z wiejskiego stada próbują tego samego Hej, ten madaliko I dużo „। Dużo przysmaków। Dużo edy!

  ***** र ***** po teście wiedzy ।

  - Ankieta, przyszłość? खेलमा Pościg przemówił।

  - zajmowałem się sportom। Jak dla mnie

  - Jeśli upał jest zły, kolego?!

  „Mam artykuł w sekcji ***** o tej cholernej rzeczy na moim *****!

  - Ho.

  - ***** Sobaka. Oh!

  „Ale śni mi się, że Pinfarno polizał i złamał mi tyłek!”

  - ***** Mana, ***** Sebe, ***** Sebe, ***** Sebe, Niplaho!

  W środku obiadu

  „ट्राहनी मेन्या” Chase powiedział kelnerce। - DA, AL, to brzmi dla mnie dość gównianie। Wygląda na to, że BT też nie jest dla mnie। Widzisz, BT nie jest nawet dla mnie।

  - , हो ?! - OFFICIA kobieta zwymiotowała i zapowiedziała - Do każdej kolacji dodajemy prezerwatywy za 25 zł।

  „Dają ci prezerwatywy za darmo” – powiedział sir।

  Wypił kilka grubych stóp w dół, a jego nogi się zezłościły i zaczęły ssać ciała innych ludzi। Jeśli to w porządku Chciałbym, żeby wszystko było dobrze!

  – Do prezerwatyw – powiedział Chase Kress। - , 26

  - platno। Będzie pierwszym, który wygłosi prezentację।

  „Na obiad wszyscy… czy jesteś dziewicą?”

  - O czym mówisz?!

  - Sok! Uwielbiam maltretować dziewczyny!

  - Davai, zboczeńcu!

  Manogo Pogoni.

  "पोकोमा ..." - powiedział Fyute।

  - Gówniana biblioteka!

  Mądrość to najpiękniejsza rzecz na świecie। Ścigaj swoje przekleństwa przez cały dzień jak gówno। Czekamy, aż my dwoje, z Bożą pomocą, zobaczymy również nas, ale będziemy rozczarowani! Chase wrócił do biura i wyciągnął jednego z moich żołędzi Swoją drogą jest szeroki zakres działań: od „Chuźmietek: WPierdal”।

  - Mam dostęp do wibratora dla tej dziewczyny। A ja i ja będziemy komediowymi dupkami, żeby się z tego wydostać ************************************ ************************************************** * * *******

  Dick, mamy spotkanie, Chad czytał - jego głos utknął w ***** - ***** !!! Zapomnij o kolekcjonowaniu !!!

  19.04.2022 15:36
 • viv

  Wybitny. Widziałam z 10 razy, ale za każdym razem podtrzymuję opinię. Uwielbiam Freemana.

  08.03.2022 00:38
 • olka

  Zwykły film w więziennym klimacie. Parę dobrych kreacji i tyle. NIe rozumiem zachwytu

  07.03.2022 18:10
 • PRL (gość)

  Radecki imbecylu!!! Do Papillon ze Stevem McQueenem , ,,Motylek " ma wiek a do ,,Skazani na Shawshank EON!!! A PRL pomylił frazę zamiast Skazani na Shawshank napisał Motylek ,co nie zmienia słusznego prawienia!

  07.03.2022 10:22
 • PRL (gość)

  Radecki.. recenzent ..kto to do kurwy nędzy jest!? Wypociny tego pana ,,na temat" są na poziomie goryla! ,,Motylek " jest podług tego grafomana i pseudo znaffcy , gorszym KINEM niż jakiś gówniany ,,Motylek" czyli popłuczyny po Papillon=Motyl z Stevem McQueenem !!!!!! Jebnąć w tępe łby to mało! tych wykształcenców .,tego retarda Radeckiego i tą schlampe Cielecką!!

  07.03.2022 10:15
 • Czubis penis (gość)

  Super film

  06.03.2022 21:59
 • ~PARAGRAF (gość)

  I znów, ktoś bez polotu i wyobraźni, kolejny raz terroryzuje mnie tym filmem. Film,skądinąd, bardzo dobry. Ale na Boga ! Ileż razy można go oglądać ? Takie nieprofesjonalne ustawianie ramówek,może doprowadzić do tego,że najlepszy film, najlepsze dzieło filmowe,może doprowadzić do odruchów wymiotnych. A żeby zaoszczędzić sobie niemiłych wrażeń i mojej wątrobie,dzisiaj zbojkotuję emisję tego filmu i poszukam sobie równie ciekawej pozycji, choć to graniczyć będzie niemalże z cudem.Taką mamy nudną,niestety ,telewizję,że często zastanawiam się,do kogo te chore programy/pozycje są adresowane. Podobnie jest z reklamami,które w chamski sposób przerywają emisję,np. filmów i zaczynamy mieć dwa filmy w jednym. Tak to szanowany jest widz. Kanałów w bród,a w nich wielkich badziewi niemało,więc pewnie książka będzie najlepszym rozwiązaniem,na dzisiejszy wieczór.

  27.09.2021 17:09
 • Nowa (gość)

  Oglądałam ten film dwa razy, chętnie obejrzę kolejny. Piękny film polecam.

  03.03.2021 21:13
 • heb3b (gość)

  oglądałem ten film z kilkadziesiąt (jak nie więcej) razy. Z przyjmemnością obejrzę kolejny raz.

  03.03.2021 14:58
 • Maciek (gość)

  Do Ciulsko. Czy propozycja wciaz aktualna ?? Jestem chetny

  22.11.2020 14:24
 • T.K (gość)

  Film który poprostu trzeba zobaczyć.

  13.11.2020 16:58
 • Rozal (gość)

  MEGA Film Idealna produkcja Oglãdałem cały więcej niż 10 razy a wszystkie podejscia ponad 20 razy ( zasnalem albo zmeczenie ) Zachecam Was bardzo pozdrawiam

  04.10.2019 19:22
 • nie zaczynajcie oglądać bo ciężko się oderwać (gość)

  to jest arcydzieło, tak książka jak film, jak gra aktorska, muzyka, zdjęcia, reżyseria, scenariusz itp. Najlepszy film jaki kiedykolwiek powstał.

  07.09.2019 23:54
 • Qwerty (gość)

  Moim zdaniem film jest znakomity. Nie rozumiem, co złego widzi w nim recenzent. Od początku film wciąga widza, a to jest rzecz nadzwyczajna. Kilka razy widziałam o chętnie obejrzę raz jeszcze.

  27.07.2019 12:12
 • Anetka (gość)

  Wlasnie ogladam.Jest juz po polnocy ale nie moge sie oderwac!

  03.07.2019 00:31
 • Redman (gość)

  Film mega dobry polecam wszystkim

  29.01.2019 21:30
 • Ciulsko (gość)

  Zrobi mi ktoś loda z połykiem prosze

  19.01.2019 21:06
 • Mateusz (gość)

  Smaczny film

  08.01.2019 14:05
 • blacha (gość)

  Dziś już się nie robi takich filmów :(

  17.12.2018 23:09
 • Kilkujadek (gość)

  Świetny film !!! oglądałem kilka razy i obejrzę kolejny. Polecam !!! a co do recenzenta to mierny, bywają lepsi ;)

  17.12.2018 19:31
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 8.5 Głosów: 97

Nagrody

 • Oscar 1995

  • (Nominacja) Najlepszy film
  • (Nominacja) Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Morgan Freeman
  • (Nominacja) Najlepszy scenariusz adaptowan
  • (Nominacja) Najlepsza muzyka
  • (Nominacja) Najlepsze zdjęcia
  • (Nominacja) Najlepszy dźwięk
  • (Nominacja) Najlepszy montaż
 • Złoty Glob 1995

  • Najlepszy scenariusz
  • (Nominacja) Najlepszy aktor: Morgan FreemanMorgan Freeman

Ciekawostki

 • Opowiadanie "Rita Hayworth and Shawshank Redemption", które stało się podstawą scenariusza, Darabont zaczerpnął z wydanego w 1982 r. tomu "Different Seasons" mistrza horroru Stephena Kinga. W tym wypadku chodzi o grozę szczególnego rodzaju, wynikającą z 20-letniego pobytu za kratkami, bowiem tytułowy Shawshank to więzienie stanowe o zaostrzonym rygorze.

 • Film jest kinowym debiutem reżyserskim scenarzysty hollywoodzkiego, Franka Darabonta.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×