Sklep na rogu

Corner Store, Jordania/USA 2010

Pełen emocji dokument o imigracji, relacjach w społeczeństwie, zrozumieniu innych kultur, życiu na terytoriach okupowanych i tych, które są spełnieniem marzeń o lepszym życiu.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Katherine Bruens

Sklep na rogu w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Katherine Bruens Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dziesięć lat temu Yousef Elhaj zostawił w Palestynie żonę i trójkę małych dzieci i zaczął nowe życie w san Francisco. Przez dekadę pracował dniem i nocą, by dorobić się i wkupić w łaski lokalnej społeczności. Po latach wrócił do ojczyzny i rodziny, lecz nic już nie jest takie samo. Yousef musi podjąć decyzję, czy USA jest najlepszym rozwiązaniem dla niego i rodziny.

Dziesięć lat temu Yousef Elhaj zostawił w Palestynie żonę i trójkę małych dzieci i zaczął nowe życie w san Francisco. Przez dekadę pracował dniem i nocą, by dorobić się i wkupić w łaski lokalnej społeczności. Po latach wrócił jednak do ojczyzny i rodziny. Lecz tu dużo się zmieniło. Jego żona i dzieci nie są już takie same jak przed wyjazdem, współczesna Palestyna też jest już innym krajem. Yousef musi podjąć decyzję, czy Ameryka jest najlepszym rozwiązaniem dla niego i rodziny. „Sklep na rogu” to pełen emocji dokument o imigracji, relacjach w społeczeństwie, zrozumieniu innych kultur, życiu na terytoriach okupowanych i tych, które są spełnieniem marzeń o lepszym życiu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×