Skradzione dzieci, skradzione życie

A Stolen Life, Francja 2011

Opowieść o procederze, którego dopuszczano się wobec noworodków i ich rodziców w Hiszpanii. Przez 40 lat tysiące dzieci ukradziono matkom w szpitalach i sprzedano parom, które czekały na adopcję.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Laurence Jourdan

Skradzione dzieci, skradzione życie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Laurence Jourdan Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o procederze, którego dopuszczano się wobec noworodków i ich rodziców w Hiszpanii. Szacuje się, że przez 40 lat od dwustu do trzystu tysięcy dzieci ukradziono matkom w szpitalach i sprzedano parom, które czekały na adopcję. Przybrani rodzice musieli być gorliwymi katolikami i wyznawcami skrajnie prawicowych poglądów. Okazuje się, że stali za tym lekarze i zakonnice, którym pomagali prawnicy i urzędnicy. Gdy udało się przełamać zmowę milczenia o tej przestępczej działalności, dziesiątki tysięcy ofiar zaczęło poszukiwać swoich bliskich.

Wstrząsająca opowieść o strasznym procederze, którego dopuszczano się wobec noworodków i ich rodziców w Hiszpanii. Szacuje się, że przez 40 lat od dwustu do trzystu tysięcy dzieci ukradziono matkom w szpitalach i sprzedano parom, które czekały na adopcję. Przybrani rodzice musieli być gorliwymi katolikami i wyznawcami skrajnie prawicowych poglądów. Okazuje się, że stali za tym lekarze i zakonnice, którym pomagali prawnicy i urzędnicy. Gdy udało się przełamać zmowę milczenia o tej przestępczej działalności, dziesiątki tysięcy ofiar zaczęło poszukiwać swoich bliskich. Zrzeszają się w różnych stowarzyszeniach, aby skuteczniej domagać się prawdy i sprawiedliwości.

Komentarze

Skomentuj
  • wojtek1415 (gość)

    fotka z Villancher Renee - Moje skradzione życie (francuska w rosji)

    01.02.2018 16:29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×