Śladami czarnych faraonów

Rise of the Black Pharaohs, Wielka Brytania 2014

Około 800 r. p.n.e. wojownicze królestwo Kusz z południa opanowało Egipt i osadziło na tronie własnych faraonów. Ślady ich władzy i potęgi są odnajdywane i interpretowane przez archeologów.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: nie dotyczy

Śladami czarnych faraonów w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • nie dotyczy Reżyseria
  • James Barrat Autor
  • James Barrat Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Egipt wielkich piramid, sfinksów i Doliny Królów był potężnym mocarstwem. Około 800 r. p.n.e. wojownicze królestwo Kusz z południa opanowało kraj i osadziło na tronie własnych faraonów. Rządzili oni przez prawie 100 lat. Byli to czarni faraonowie, królowie Nubii, których rządy pozostawiły legendy wśród czarnej ludności Afryki. Ślady ich władzy i potęgi są odnajdywane i interpretowane przez archeologów. Ich znaczenie i waga zmieniają wiedzę o historii Egiptu. Udowadniają istnienie nieznanego antycznego ośrodka cywilizacji na Czarnym Lądzie.

Egipt wielkich piramid, sfinksów i Doliny Królów był potężnym mocarstwem. Ale ok. 800 r. p.n.e. wojownicze królestwo Kuszów z Południa, poddane dotychczas Egiptowi, powstało, opanowało kraj i osadziło własnych faraonów na tronie kraju. Rządzili oni później jako faraonowie przez prawie 100 lat. Byli to tajemniczy czarni faraonowie, pochodzący z terytorium dzisiejszego Sudanu, królowie Nubii, których rządy pozostawiły legendy wśród czarnej ludności Afryki. Ślady ich władzy i potęgi są nieliczne i dopiero teraz są odnajdywane i reinterpretowane przez archeologów. Ich znacznie i waga zmieniają jednak wcześniejszą wiedzę o historii Egiptu i udowadniają istnienie nieznanego dotychczas, znaczącego antycznego ośrodka cywilizacji na Czarnym Lądzie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×