Śmiertelne życie

Śmiertelne życie, Polska 2014

Film pokazuje zderzenie dwóch przeciwstawnych światów. Jeden z nich to wykreowana rzeczywistość aktorów i celebrytów odtwarzających role. Drugi to realia życia księdza pracującego w hospicjum.

  • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Tadeusz Pawlicki

Śmiertelne życie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Tadeusz Pawlicki Reżyseria
  • Tadeusz Pawlicki Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Film pokazuje zderzenie dwóch przeciwstawnych światów: wykreowanego i prawdziwego. Świat wykreowany to rzeczywistość młodych aktorów i celebrytów. Młodzi ludzie grający bohaterów wyobrażają sobie, że tacy są naprawdę: szlachetni, dobrzy, gotowi do poświęceń. Świat prawdziwy to realia życia księdza Jana Kaczkowskiego, jego ciężkiej pracy w hospicjum, w którym na co dzień ma do czynienia z chorobą i śmiercią. Na styku tych dwóch światów rodzi się rozmowa o życiu i śmierci.

Film przedstawia zderzenie dwóch przeciwstawnych światów: świata wykreowanego i świata prawdziwego. Świat wykreowany to świat młodych aktorów, celebrytów, żyjących w rzeczywistości pozornej, częściowo tworzonej przez historie postaci, które odtwarzają. Młodzi ludzie grający bohaterów i twardzieli wyobrażają sobie, że tacy są naprawdę: szlachetni, dobrzy, gotowi do poświęceń. Świat prawdziwy to świat młodego księdza, jego ciężkiej pracy w stworzonym przez siebie hospicjum, w którym styka się na co dzień z chorobą i śmiercią. I gdy jego dopada ciężka, terminalna choroba, nie poddając się, walczy jak prawdziwybohater. Na styku tych dwóch światów rodzi się rozmowa o życiu i śmierci.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×