Smoleński lot

Smoleński lot, Polska 2011

Dokument porusza problem osobistego dramatu osób, które straciły bliskich w katastrofie pod Smoleńskiem. Ekipa telewizyjna towarzyszy bohaterom w podróży do miejsc, w których rozegrały się wydarzenia.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Smoleński lot w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Paweł Reszka Autor
 • Michał Majewski Autor
 • Monika Sieradzka Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument porusza problem osobistego dramatu osób, które straciły bliskich w katastrofie pod Smoleńskiem. Przedstawiona zostanie historia jednej z rodzin, dotkniętej zarówno przez zbrodnię katyńską, jak i wypadek z 10 kwietnia 2010 roku. Ekipa telewizyjna towarzyszy bohaterom w podróży do miejsc, w których rozegrały się tragiczne wydarzenia. Autorzy kontrastują cierpienie rodzin z walką polityczną, która wybuchła jeszcze w czasie żałoby narodowej. Film podsumowuje również stan wiedzy o przyczynach katastrofy.

Film "Smoleński lot" to zapis osobistego dramatu osób, które straciły w katastrofie swoich bliskich. Relacjonując skutki, jakie wywołała ta tragedia, skupiamy się na historii jednej z rodzin, dotkniętej zarówno przez zbrodnię katyńską, jak i katastrofę smoleńską. Ekipa TVP podróżuje z bohaterami do miejsc, w których rozegrały się te tragiczne wydarzenia. Tym samym przypominamy coś, co często ginie w gorącej atmosferze debaty o smoleńskiej tragedii - główny cel podróży Prezydenta RP wraz z delegacją, którym było upamiętnienie ofiar stalinowskiej zbrodni na cmentarzu wojskowym w katyńskim lesie.

Komentarze

Skomentuj
 • wiki (gość)

  SMOLEŃSKI LOT do KATYNIA obraz pokory i szacunku, mądrość dla ludzi i lekcja dla politykierów.

  08.04.2011 07:58
 • wiki (gość)

  Dziękuję Pani Izabeli Skąpskiej oraz Rodzinom, które pozwoliły ludziom uczestniczyć w Ich bólu. Ten dokument pokazuje ludzkie uczucia, wizerunki ludzi takich samych jak my, jakże odmienne od codziennego obrazu jadu i zawiści. Dziękuję za wyodrębnienie sprawy Katynia od katastrofy Smoleńskiej. Cel tej podróży zakrzyczano i dziś, po roku nadal polityka wykorzystuje katastrofę zagłuszając sens KATYNIA do którego Oni jechali... Dokument piękny i madry w treści - oby zrozumiały dla wielu... W MILCZENIU Takich reportaży więcej, by ludzie zobaczyli godność i przesłanie tej przedwczesnej śmierci.

  08.04.2011 07:48
 • Historyk Andrzej (gość)

  do "PRAWDA": kiedyś stalinowski organ propagandowy wydawał gazete propagandową, która nazywała się "Prawda" :)) i miała tyle wspólnego z prawdą i obiektywizmem co twórczość dziennikarzy związanych z PIS

  07.04.2011 09:38
 • bubu (gość)

  pospieszalski robi kawal dobrej roboty ? litosci! ta hiena cmentarna nie wie co to prawda i obiektywnosc! widzialem go latem na krakowskim jak ustawial tych niby przypadkowych przechodniow i mowil im co maja powiedziec i w jaki sposob wyrazic swoje "emocje" anita gargas jest jeszcze gorsza od pospieszalskiego!

  07.04.2011 08:57
 • fazi (gość)

  komunistyczna wizja katastrofy smoleńskiej wg sarjusz skąpskiej

  wstyd dla Polski

  06.04.2011 23:23
 • PRAWDA (gość)

  Nie jestem Pisowski a pro POLSKI, a Tobie Anita81 widocznie media już pojęcie patriotyzmu i poglądów przemieliły.

  Może nie jesteś Polką?? Syjonistów będziesz bronić czy polaków??

  06.04.2011 22:44
 • ... (gość)

  zal mi takich programow ^^

  06.04.2011 22:00
 • PRAWDA (gość)

  Mam nadzieję że nie jest to kolejna propaganda obecnego rządu.

  A co do Pospieszalskiego to robi kawał dobrej roboty. Zobaczcie jego filmy i film Anity Gargas tam są dopuszczeni do głosu ludzie którym PO chcę zamknąć usta i w najnowszym filmie Anity Gargas 10.04.10 wypowiadają się naoczni świadkowie tego zdarzenia i mówią że to wyglądało jak upozorowany lot pod zamach i wszystkie dowody temu świadczą i sposób prowadzenia od początku śledztwa.

  Poza tym naoczny świadek ze Smoleńska mówi że kamery które powinny zarejestrować upadek samolotu jak się później okazało akurat w tym czasie nie działały i zostały umyślnie wyłączone.

  06.04.2011 21:09
 • ... (gość)

  Głosowałem na PO i już nimi żygam, mam nadzieje, ze ten film nie ma nic wspolnego z obecnym rządem

  06.04.2011 19:40
 • bociek (gość)

  Autorką filmu jest zdaje się Monika Sieradzka, która przed katastrofą przygotowywała materiał o rozwodzie Marty Kaczyńskiej, ma więc przygotowanie do tematu...

  06.04.2011 19:38
 • ww2 (gość)

  do "bubu" :) to samo miałem napisać. Proszę o podanie autorów, bo szkoda czasu na pisowską propagandę.

  06.04.2011 19:26
 • ... (gość)

  kto jest autorem filmu? Może bezpieka, a termin emisji właśnie dziś, kiedy Gazeta Polska dodała tzw. film śledczy do numeru...

  06.04.2011 15:19
 • bubu (gość)

  kto jest autorem tego filmu ? jesli pospieszalski i spolka to nie ogladam:P

  06.04.2011 14:29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×